Akmeņraga bāka
Sakas pag., Dienvidkurzemes novads
 Informējam, ka sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli bāka slēgta līdz 2022. gada 11. janvārim!
Pirmā 18 m augstā bāka Akmeņragā uzbūvēta 1864.gadā. Akmeņraga bāka pārējo Latvijas bāku vidū izceļas ar savu atrašanos kuģošanai vienā no bīstamākajām vietām visā Baltijas jūras piekrastē. Tās gaisma atzīmē akmeņainu, apmēram divas jūras jūdzes jeb 3,7 km garu sēkli, kurš iesniedzas jūrā ziemeļrietumu virzienā. Jūras dziļums šajā sēklī ir tikai nedaudz virs diviem metriem. Vieta, kur atrodas bāka, palikusi turpat, bet piekraste gadu gaitā atkāpusies. Neskatoties uz to, ka šeit jau no 1879. gada dega navigācijas uguns, Akmeņrags pieredzējis vairākas kuģa katastrofas. No tām zināmākā ir Latvijas tvaikoņa Saratow uzskriešana uz sēkļa 1923. gada septembrī. Saratow 1919. gadā uz neilgu laiku kļuva par Latvijas pagaidu valdības mājvietu.
   Pašreizējais 35m augstais bākas tornis uzcelts 1921. gadā, bet iepriekšējo bāku nopostīja I Pasaules kara laikā. Akmeņraga bākas divas bākugunis, zaļā krāsā, iedegas reizi 7,5 sekundēs.
   Ir iespēja uzkāpt Akmeņraga bākā pa vītņveida kāpnēm. Uzkāpjot bākā, paveras fantastisks skats uz jūru un apkārtnes mežiem. Bāka ir Akmeņraga galvenā rota. 2011. gadā realizējot projektu tika rekonstruēts ceļš līdz Akmeņraga bākai.
   Tālu aiz Akmeņraga robežām izskanējusi informācija par unikālo dzintaru un akmeņu kolekciju, kuru vāc bākas uzraudze.
   2013.gadā atjaunots gan iekšējais, gan ārējais krāsojums.
Ieejas maksa:
Pieaugušajiem- 0.80€
Skolēniem, studentiem- 0.35€
Bērniem līdz skolas vecumam – bez maksas
Pieejamas auto stāvvietas un telšu vietas par maksu.
Foto Ivars Salmanis, Kurzemes plānošanas reģions.