Cīravas mežaparks
Cīrava, Dienvidkurzemes novads

Lēnu pastaigu un skaistu dabas skatu cienītājiem Cīravas mežaparkā ir izveidota pastaigu taka ar soliņiem un tiltiņiem. Takas lielākā daļa ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam daudzos līkumus un bebru nedarbus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes.

Aktīvākas atpūtas cienītājiem tiek piedāvāta “Bebru taka” ar lielo trošu tiltu, kāpšanas sienām, šūpolēm un dažādām citām “Bebru takas” aktivitātēm.

2018.gadā Cīravas Mežaparkā viena no dabas takām ir kļuvusi par „Skaņo taku”. Tajā piecās dažādās vietās izvietoti Latvijā līdz šim nebijuši skanoši mākslas vides objekti, kuri ir izgatavoti no metāla, un ar tiem ir iespējams radīt skaņas. Projekts “Skaņu radošu vides objektu izgatavošana un uzstādīšana Cīravas Mežaparkā” realizēts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Aizputes novada pašvaldības atbalstu.

Leģendu taka
Atstājot automašīnu pie Cīravas luterāņu baznīcas, pa ceļam uz Mežaparku var baudīt vairākus koktēlniecības darbus „Leģendu takā”.
2018.gada vasarā Cīravas pils parkā ( ~7 ha ) norisinājās koktēlniecības simpozijs “Cīravas Parka leģendas”, kurā piedalījās astoņi Latvijas tēlotājmākslas pārstāvji un tika radīta koka skulptūru taka ar brīvi pieejamiem mākslas darbiem.
Skulptūras veidotas  no vējā aplauztiem un izkaltušiem ošiem, nemainot to dabisko novietojumu.

Sienāžu taka
2019.gadā pateicoties ‘’LESJOFORS’’ kompānijas aktīvajiem darbiniekiem ar ģimenēm  un Cīravas pašvaldības darbiniekiem tika iztīrīta un labiekārtota vēl viena Mežaparka daļa. Tika uzstādīti trīs aktīvās atpūtas objekti, tiltiņš un pieci soli ar atkritumu urnām. Tā kā aktīvās atpūtas  objekti ir veidoti uz atsperēm, tad jaunā taka tika nodēvēta par ”Sienāžu taku’’.

PIEDĀVĀJUMS

Piedāvājam atraktīvus, komandas vienojošus, sacensību garu uzturošus pārgājienus kopā ar 2-3 pārgājiena vadītājiem.

Fiziskās aktivitātes tiek piemeklētas atbilstoši vecuma grupai un būs pa spēkam ikvienam.
Dažāda garuma un ilguma ( ~ 1 – 3 h).
Bērniem un pieaugušajiem ( grupas no 10 – 30 pers.)

 

 

Foto no Aizputes TIC arhīva.