Dzīvesprieka akadēmija NU LIELA MUIŽA
"Madaras", Vaidavas pag. Valmieras novads

PAR MUMS

Esam traka daudzbērnu ģimenīte, kurai galvenā vērtība ir bērni, tāpēc esam iemācījušies viņus iepriecināt.  Pie mums redzēsiet aizraujošas un neredzētas seno amatnieku lietas, varēsiet paši piedalīties ozolkoka mucas gatavošanā, iepazīties ar šmigu, varmāku un ķimeņgrauzi, kā arī izmēģināt spēkus loku šaušanā. Pie tam mēs to visu darīsim ar krietnu humora devu.

3,5 h ilga neaizmirstama darbošanās pie mums Mucu muzejā.

Ekskursijas sākumā izzinoša ekskursija mucu muzejā, kur, pašiem līdzdarbojoties, gatavosim ozolkoka mucu. Darbosimies ar vismaz 100 gadus seniem autentiskiem instrumentiem, daudzas lietas bērni paši varēs izmēģināt. Redzēsiet mucu vārīšanu, dedzināšanu. Būs arī pārsteigumi gan bērniem, gan skolotājiem.

Otrajā daļā būs loku šaušana.Varēs izvēlēties atbilstoša stipruma loku un patrenēties šajā senajā nodarbē.

Nobeigumā desiņas un cepamzefīri ugunskurā.

Ir iespēja pieteikt tikai ekskursiju, bez loku šaušanas un ugunskura. Tad darbosimies 1-1,5 h.

CENA

• 3,5 h ekskursija ar loku šaušanu un ugunsdesām – 14 eur/pers. Pieņemam grupas līdz 50 bērniem. (Ja grupa mazāka par 15 bērniem, minimālā summa – 210 eur)
  • 1,5 h ekskursija – tikai mucu darināšana -6 eur/pers. Pieņemam grupas līdz 50 bērniem. (Ja grupa mazāka par 15 bērniem, minimālā summa – 90 eur).
  • Šoferi un skolotāji  bērnu ekskursijās piedalās bez maksas.

SVARĪGI

Piemērots apģērbs, lai nebūtu žēl nosmērēt. Daļēji darbojamies ārā, ja slikti laikapstākļi, tad  – iekšā.

Foto no saimniecības arhīva.