Džūkstes pasaku muzejs
Lancenieku skola, Džūkstes pagasts, Tukuma novads

PAR MUZEJU

Džūkstes Pasaku muzejs veltīts izcilajam latviešu pasaku krājējam A. Lerhim-Puškaitim un pasakām, kā arī Džūkstes pagasta materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai. Apmeklētāji aicināti muzejā klausīties Džūkstes pasakas un stāstīt pašu dzirdētās, noskatīties leļļu izrādi un pašiem tajā piedalīties, kā arī apskatīt izstādes un pašiem radīt pasaku tēlus.

Programma “Luīzes ūdens kliņģeri”

Džūkstes Pasaku muzejs piedāvā programmu „Luīzes ūdens kliņģeri”, kuras laikā dalībnieki uzzina par galda kultūru un kopā ar Luīzi Lerhu mācās gatavot ūdens kliņģerus pēc īpašās Džūkstes apriņķa receptes. Kamēr cepas kliņģeri, muzeja darbinieki stāsta ar Pasaku muzeju un caur pasakām iepazīst folkloristu A. Lerhi-Puškaiti, kurš savulaik dzīvojis un strādājis Lancenieku skolā. Noslēgumā pašu gatavoto ūdens kliņģeru degustācija un septiņzālīšu tējas baudīšana.

Programmas ilgums: līdz 2 stundām.

Dalības maksa: 60.00 EUR (grupai līdz 20 personām).

Izbraukuma programma „Pasakas ceļa somā”

Džūkstes Pasaku muzeja izbraukuma programma „Pasakas ceļa somā” ir atraktīvs stāsts par Džūkstes Pasaku muzeju, pasaku tēvu Ansi Lerhi-Puškaiti un viņa ieguldījumu latviešu tautas pasaku un teiku vākšanā. Programmas laikā tiks spēlētas atraktīvas spēles un rotaļas.

Ekskursija interaktīvajā izstādē „Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības”

Džūkstes Pasaku muzejs piedāvā ekskursiju interaktīvajā izstādē „Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības”. Iespēja iepazīt un izzināt Latvijas dabu ar dažādu uzdevumu palīdzību – kas aug pļavās, kas dzīvo ūdeņos, purvos un mežos. Izstāde atvērta no 5. maija līdz 28. decembrim.

Pasaku istaba

Muzeja darbinieki saviem mazajiem apmeklētājiem radījuši iespēju piedalīties Sprīdīša ceļojumā: uzvarēt lielo lāci, meklēt dārgumus un piemuļķot laupītājus, klausīties stāstus, pasakas un visus piedzīvojumus attēlot zīmējumos.

Pasaku istaba veidota pēc A. Lerha – Puškaiša Džūkstē pierakstītās latviešu tautas pasakas “Sprīdītis” motīviem. Džūkstes Sprīdītis ir mazs, zinātkārs, atjautīgs un drosmīgs zēns, kurš dodas iepazīt pasauli.

“Kādam tēvam bij dēls ne lielāks, ne mazāks par trim sprīžiem. Viņš iesauca dēlu par Sprīdīti. Pats Sprīdītis nu gan bij gatavs pundurītis, krupītis, tomēr dūša tam bij kā milzim. Viņš pats teica: Ja man tādam mērenam vīrelim dūša neturēsies, kur tad aiztikšu? Reiz Sprīdītis apņēmās pasauli apskatīt. Viņš ņēma kājas pār pleciem un iet un iet, kamēr…”, – kas notiek tālāk, nāc, apskati, piedzīvo, izbaudi, Džūkstes Pasaku muzejā.

Leļļu teātris

Džūkstes Pasaku muzejs aicina bērnus un vecākus apmeklēt ne tikai muzeju, bet iesaistīties krāsainos un aizraujošos piedzīvojumos, ļauties radošām improvizācijām, pašiem iejusties Latviešu tautas pasaku tēlu lomās, izspēlējot tos ar roku lellēm.

Ieejas maksa

• Skolēniem EUR 1.00
  • Pieaugušajiem EUR 1.50
  • Pirmsskolas vecuma bērniem un grupu pavadošajiem skolotājiem (līdz 2 pers.) – bez maksas
  • Tukuma novada speciālo skolu, internātskolu un bērnu namu audzēkņiem (uzrādot skolēna apliecību vai izziņu) – bez maksas
  • pēc plkst.17.00 – dubulta samaksa

Gida pakalpojumi
Muzejā (līdz 10 personām/stundā):

Latviešu valodā:  EUR 8.00
Svešvalodā: EUR 15.00

Muzejā (grupā līdz 30 personām/stundā):
Latviešu valodā:  EUR 12.00
Svešvalodā: EUR 21.00

Ārpus muzeja (grupā līdz 30 personām/stundā):
Latviešu valodā:EUR 18.00
Svešvalodā:EUR 30.00

Gida pakalpojumi pēc pl. 17.00: dubultā samaksa

Foto Kristīne Ozola un no Džūkstes pasaku muzeja arhīva.