Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs “Kalāči”
“Kalāči”, Liepas pagasts, Cēsu novads

Eduarda Veidenbauma (1867-1892) memoriālais muzejs „Kalāči” ir vieta, kur no piektā dzīves gada aug, mācās, strādā un arī mirst slavenais latviešu dzejnieks. Kā muzejs „Kalāči” pastāv no 1958. gada.

Memoriālajā mājā apskatāma ekspozīcija par dzejnieku, savukārt izstāžu zālē Latvijā plašākā Vidzemes pūra lāžu izstāde un 19. gs. saimniecības piederumi. Plašajā dārzā apskatāms E. Veidenbauma piemineklis (autors L. Blumbergs), Eduarda tēva stādītie ozoli un dārza stūrī paslēpusies neliela guļbūve – bieži daudzinātā Veidenbauma klētiņa, kurā dzejnieks mitinājies pa vasarām.

Dīķmalā īsta melnā pirts, kā arī iekārtota piknika vieta, kur pēc ekskursijas jauki pasēdēt pie ugunskura.

• skolēniem – 1,00 EUR
  • pieaugušajiem 2,00 EUR
  • pirmsskolas vecuma bērniem –  ieeja brīva
  •  programmas cena 10,00 Euro/ grupai

MUZEJPEDAGOĢISKĀS PROGRAMMAS (programmas pieejamas klātienē, izbraukumos un attālināti):

1. “E. Veidenbauma iedvesmota dzejas stunda” I (Interaktīva nodarbība, kuras laikā ar sajūtām, noskaņām, asociāciju spēles palīdzību tiek iepazīta E. Veidenbauma dzeja).
  2. “E. Veidenbauma iedvesmota dzejas stunda” II (Interaktīva nodarbība – iepazīšanās ar E. Veidenbauma dzeju, dzejas radīšanas darbnīca, izmantojot spēles, neformālās izglītības metodes, “spēlēšanās ar dzeju”).
  3. “E. Veidenbauma personības un vērtību iepazīšana” (E. Veidenbauma personības un vērtību iepazīšana, salīdzināšana ar savām vērtībām izmantojot dažādas neformālās izglītības metodes un spēles).
  4. “Pazudis Veidenbaums” (Mini izlaušanās no E. Veidenbauma muzeja bēniņiem, pildot interesantus uzdevumus un atklājot faktus par E. Veidenbaumu un orientēšanās spēle pa muzeja teritoriju, meklējot atbildes uz jautājumiem par Ed. Veidenbaumu un muzejā esošajiem objektiem).
  5. “Eduarda un Kārļa piedzīvojumi” “Kalāčos” (Programma ar radošām un izglītojošām aktivitātēm, lai iepazītu muzeju un bērnu dzīvi laukos
    pirms 150 gadiem).
  6. “Atrodi dzeju sevī” – labbūtības, radošās rakstīšanas programma 9. -12. klašu skolēniem;

Vienas dienas piedzīvojumu un sajūtu ekskursija “Viena diena Cēsu pusē” – Veidenbauma iepazīšana, sarunu un radošās rakstīšanas darbnīca “Kalāčos”, pīrāgu cepšana un pusdienas “Maizes mājā”, fiziskās aktivitātes un izzinošs pārgājiens Ērgļu klintīs ar dabas gidi Sigitu.

Programmas maksa – 1 EUR no skolēna +10 EUR no grupas E. Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”, 7 EUR pīrāgu darbnīca + 3EUR pusdienas “Maizes mājā” un 5 EUR Ērgļu klinšu piedzīvojums;

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

• Pieejama piknika vieta (galdi, soli, labiekārtota ugunskura vieta, lapene);

Foto no muzeja privātā arhīva