Modes muzejs
Grēcinieku iela 24, Rīga

PAR MUMS

Modes muzejs atrodas Vecrīgā, netālu no Melngalvju nama – senā ielā ar bagātīgu vēsturi, kas lieliski izjūtama arī rūpīgi atjaunotajās muzeja telpās, kuru senākā daļa saglabājusies no 14. gadsimta. Muzejs sadarbojas ar Aleksandra Vasiļjeva fondu, tematiskajās izstādēs un pastāvīgajā ekspozīcijā piedāvājot apskatīt vairākus desmitus tērpu un lielu daudzumu aksesuāru no ievērojamā modes vēsturnieka un kolekcionāra vākuma. Aleksandra Vasiļjeva kolekcija tiek uzskatīta par vienu no trim ievērojamākajām privātajām tērpu kolekcijām pasaulē. Modes muzejs piedāvā unikālu iespēju visu gadu aplūkot šīs kolekcijas priekšmetus rūpīgi pārdomātās izstādēs, kas mainās ik pēc sešiem mēnešiem, ļaujot iedziļināties konkrētā tēmā vai laikposmā.

Zīmēšanas nodarbība Modes muzejā

Radoša nodarbība skolēniem

Vispirms, lai iesildītos un atraisītu iztēli, aplūkosim dažādus attēlus un mēģināsim atbildēt uz šādiem jautājumiem:
Kas ir skice?
Kā mēs skatāmies uz dažādiem attēliem?
Kāpēc vieni attēli piesaista mūsu uzmanību, bet citi ne?
Kas ir siluets?
Kas ir tēls jeb stils?

Pēc tam dosimies aplūkot muzeja ekspozīciju. Muzejā fotografēsim dažādas iepatikušās tērpu detaļas, lai vēlāk šos iespaidus izmantotu zīmējot.
Noslēgumā: skicēšanas daļa, pēc izvēles izmantojot muzeja piedāvātos zīmuļus, flomāsterus vai krītiņus un radot savu unikālu apģērba skici.

Nodarbības ilgums: 1,5 h

Nodarbība skolēniem “Kā top tērps?”

Aizraujoša un radoša nodarbība jaunāko klašu skolēniem (7–10 gadi).

Mēs visi valkājam apģērbu un gribot negribot sekojam modei. Apģērbs ir mūsu otrā āda, un tas par mums var pavēstīt ļoti daudz. Bet kā īsti top tērps? Nodarbībā gan runāsim, gan praktiski un radoši darbosimies, lai kopā atrastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:
Kas ir dizainers, skice, piegrieztne?
Kas ir audums, un ar ko tas atšķiras no trikotāžas?
Kādus audumus izmanto, no kā tie gatavoti?
Kā esam nonākuši pie mūsdienu tērpu krāsu un apdruku daudzveidības?
Kāpēc svarīgi zināt savu izmēru, un kas īsti rakstīts uz zīmītēm, kas visbiežāk iešūtas apģērba sānu vīlē?
Kā šuj apģērbu, un kā to darīja kādreiz?
Kā apģērbu gludina mūsdienās, un kā to darīja kādreiz?
Kas īsti ir modes nams, un kas tajā notiek?

Nodarbības ilgums: 1–1,2 h

Nodarbība “Kā top tērps. Profesijas”

Vecāko klašu skolēniem.

Mēs visi valkājam apģērbu, bet kā īsti mēs pie tā tiekam? Kas to izdomā un rada, fotografē, zīmē un demonstrē? Kā apģērbs nonāk līdz veikaliem? Kādi materiāli un tehnoloģijas tiek izmantoti apģērbu radīšanā? Varbūt kāda no profesijām, kas saistītas ar apģērba tapšanu, ieinteresē un vēlāk kļūst par karjeras izvēli?

Nodarbībā gan runāsim, gan darbosimies, lai kopā atrastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem:
– Kas īsti ir modes nams, un kas tajā notiek?
– Kas ir modes dizainers?
– Kā no idejas nonāk līdz skicei?
– Kas ir piegrieztne, kāpēc tā vajadzīga un kas to zīmē?
– Kāda loma ir konstruktoram un tehnologam, ar ko viņi nodarbojas?
– Kā šuj un izšuj apģērbu, un kā to darīja kādreiz?
– Kāda loma modes popularizēšanā ir modelēm un modeļiem, fotogrāfiem, žurnālu redaktoriem un blogeriem?
– Kas ir modes nama zīmols, un kāpēc tas ir svarīgs?
Uzzināsim arī par dažādiem audumu veidiem, izpētīsim, kas ir auduma sastāvs un kāpēc tas jāzina, parunāsim par izmēriem un izpētīsim pirmselektrības laika gludekļus. Noslēgumā dosimies apskatīt Modes muzeja izstādi un kopā meklēsim atbildi uz jautājumu: «Kas ir mode?»

Nodarbības ilgums: 1–1,2 h

• Biļete vienam skolēnam – 5€
  • Ja grupā ir 10 un vairāk skolēnu – 3€
  • Minimālais skolēnu skaits grupā – 6
  • Skolotājiem, kas pavada skolēnu grupu, bez maksas
  • Nodarbības vada Modes muzeja gids; gida pakalpojumi – 20€ (grupai līdz 25 cilvēkiem)

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

Modes muzeja omulīgā kafejnīca piedāvā iespēju nobaudīt siltos un atspirdzinošos dzērienus, kūkas un nelielas uzkodas.

Foto no Modes muzeja arhīva.