Stāmerienas pils
Vecstāmeriena, Stāmerienas pagasts, Gulbenes novads

Eiropas romantisma pērle – Valsts nozīmes kultūras piemineklis ar 2019.gadā atjaunotu fasādi.

Pils vēsture cieši saistīta ar baronu fon Volfu dzimtu un izcilajiem itāļiem – kamerdziedātāju Alisi Barbi un rakstnieku Džuzepi Tomazi di Lampedūzu. Pili no visām pusēm apvij angļu ainavu stila parks, bet diennakts tumšajā laikā pils ziemeļu ārsiena ļauj iepazīt fon Volfu dzimtas dzīves romantiku multimediālā stāstā.

Skolēniem tiek piedāvāta interaktīva ekskursija pa pili, pildot uzdevumus.

Stāmerienas pilī var:

• nesteidzīgi iejusties pils atmosfērā;
  • doties aizraujošās sarunās ar gidu;
  • atvērties jaunām atklāsmēm ekspozīcijās un izstādēs;
  • ļauties pārsteigumam un iedvesmoties mierīgās pastaigās pils parkā;
  • ieraudzīt un iemūžināt neatkārtojamus mirkļus.

Ieejas maksa pilī:

• pieaugušajiem – 6,00 EUR
  • skolēniem, studentiem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem – 3,00 EUR
  • ģimenei (1 vai 2 pieaugušie un visi ģimenes skolēni un studenti līdz 18 gadu vecumam) – 12,00 EUR
  • maksa par uzdevumu spēli – 15 EUR (grupai)
  • pirmsskolas vecuma bērniem,  personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību) un personām, kas pavada personu ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam vai personu ar I grupas invaliditāti – bez maksas
  • Āra teritorija ap pili pieejama jebkurā diennakts laikā (ja nav īpaši notikumi, par kuriem iepriekš tiek ziņots) bez maksas.

Foto no Gulbenes novada TIC arhīva.