PAR MUMS
Tukuma Audēju darbnīca ir vieta darbīgiem un radošiem cilvēkiem.
Darbnīcā atrodas vairāki desmiti steļļu, kurās strādā gan Tautas lietišķās mākslas studijas „Durbe” lietišķās mākslas meistares, gan tie, kas apgūst aušanas prasmes. Muzeja darbinieki palīdz interesentiem apgūt dažādas tekstiltehnikas, konsultē tautastērpu izvēlē, iepazīstina ar to izgatavošanas un valkāšanas tradīcijām.
Izstāžu zālē regulāri apskatāmi meistaru jaunrades darbi, kas tapuši sen aizmirstās un arī pavisam jaunās un mūsdienīgās tehnoloģijās, kā arī lietišķās mākslas darbi no muzeju krātuvēm. Mazajā saloniņā nopērkami suvenīri un Tukuma rokdarbnieču darbi.
Audēju darbnīca piedāvā apmācības individuāli un grupām, organizējot kursus un radošās darbnīcas, kā arī tālākizglītības kursus dažādu tekstiltehniku apgūšanai. Līdztekus aušanai stellēs, var apgūt trīsstrūra lakatu aušanu uz kartona pamatnes, prievīšu aušanu, kā arī mazliet piemirsto knipelēšanas tehniku. Skolēniem radīta iespēja iemācīties aušanas pamatus mājturības kursa ietvaros.
IZSTĀDES
TLMS „Durbe” izstāde „Manas tautas tērps”
No 9. jūnija līdz 23. novembrim Tukuma Audēju darbnīcā skatāma Latvijas 100gadei veltīta TLMS „Durbe” izstāde „Manas tautas tērps”. Tajā eksponēti 13 Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novadu tautastērpu komplekti, kas tapuši etnogrāfisko pētījumu un rūpīga darba rezultātā Tukuma muzeja krājumam.
Tautastērpu sastāvdaļas darinātas 35 gadu garumā, veicot pētījumus Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja un citu muzeju krājumos. Informācija iegūta arī no privātiem avotiem, žurnāliem, grāmatām un audumu paraudziņiem. Audējas, cītīgi fotografējot, zīmējot, mērot, veicot dziju krāsu uztinumus un pēc tam uzaužot atdarinājumus – brunču audumus, jostas, izšujot un šujot kreklus, aužot jostas un adot zeķes, radījušas bagātu kolekciju, kurā pārstāvēti daudzi pagasti.
Ekspozīcija “No vilnas līdz audumam”
Interaktīvā ekspozīcijā atainots auduma tapšanas process: materiālu, krāsu un rakstu izvēle, auduma ievilkšana stellēs un aušana. Apmeklētāji var iepazīties ar aušanas tradīcijām un paši padarboties stellēs, lai apgūtu kādu no aušanas paņēmieniem.
CENAS
Skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem: bezmaksas
Pieaugušajiem: EUR 1.50
Foto no Tukuma muzeja arhīva