Jūrmalas parks Liepājā
Liepāja

Jūrmalas parks ir Liepājas lepnums. To sāka veidot 19.gadsimta beigās. 3 km garais parks aizņem 70 ha, un šobrīd tas ir viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā. Parkā sastopamas ap 140 vietējās un svešzemju kokaugu sugas.
Leģendāra vēsture ir koncertestrādei „Pūt, vējiņi!”. Te notikuši daudzi koncerti un festivāli. Slavenākais festivāls bija „Liepājas Dzintars”, kuru var uzskatīt par vecāko rokfestivālu bijušajā Padomju Savienībā, jo pirmoreiz tas notika 1968.gadā.

Blakus koncertestrādei atrodas 1902.gadā pēc  Paula Maksa Berči projekta celtā Peldu iestāde. Kad 19.gadsimta sākumā Liepāja izveidojās par populāru kūrortpilsētu, tā bija iecienīta veselības uzlabošanas vieta Eiropas un Krievijas aristokrātu aprindās. Kompleksā ar Peldu iestādi tika izveidots arī Gulbīšu dīķis, kas kļuva par iemīļotu atpūtnieku pastaigu vietu. Tagad dīķī ir četras strūklakas, tiltiņš uz saliņu dīķa vidū, kā arī ir izveidots dekoratīvais apgaismojums. Pēc Otrā pasaules kara agrākās peldiestādes vietā tika izveidota sanatorija „Liepāja”, kura darbojās līdz 1994. gadam.
Parkā atrodas Latvijas lielākās bungas – viens no vides dizaina objektiem, piemineklis bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem, kā arī jūgendstila strūklaka. Ģimenes ar bērniem iepriecinās izklaides bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumā, bet aktīvos jauniešus – atpūta vienā no modernākajiem Latvijas skeitparkiem.

Bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumā no 1. jūnija līdz 1. septembrim svētdienās pulksten 12:00 tiek piedāvāts izklaides pasākums bērniem – leļļu teātra vai cirka studijas dalībnieku uzstāšanās.
Vasarās parkā darbojas vasaras kafejnīcas, kā arī ir aktīvās atpūtas atrakcijas bērniem – batuti,go-karti, u.c. Parka teritorijā atrodas arī stadions ”Daugava”tenisa korti un minigolfa laukums.
Lai padarītu  vidi pieejamāku cilvēkiem ar redzes traucējumiem, parkā ir izvietotas taktilās kartes – Peldu ielas galā pie Latvijas lielākajām bungām un glābšanas stacijas teritorijā.

LRTIB publicitātes foto.