Stropu ezera centrālā pludmale
Stropu iela 40, Daugavpils

Lielais Stropu ezers ir Daugavpils pilsētas lielākā ūdenskrātuve, kas vasaras sezonā pulcē lielu atpūtnieku skaitu. Lielā Stropu ezera centrālajai pludmalei katru gadu tiek piešķirta Starptautiskā Vides Izglītības fonda (FEE) godalga – Zilais karogs, kas norāda uz tīrību, drošību un attīstītu infrastruktūru.

Centrālās pludmales teritorija ir labiekārtota ar dažādiem atpūtas elementiem – gājēju promenādi pastaigām, kas ir apgaismota diennakts tumšajā laikā, asfaltētu veloceliņu, kā arī vingrošanas laukumu ar āra trenažieriem aktīvā dzīvesveida piekritējiem. Apmeklētājiem ir pieejams bezmaksas pludmales volejbola laukums, ģērbtuves, soliņi, stāvvieta un labierīcības.

Centrālās pludmales apmeklētājiem ir pieejama unikāla ezera pontonu konstrukcija, kas sastāv no “ezera promenādes” daļas, 25 metrus garā atklātā baseina ar 4 celiņiem, lekšanas torņa un bērnu peldbaseina, pie kura ierīkots atpūtas laukums ar saulessargiem un atpūtas krēsliem, kuru izmantošana ir pilnīgi bez maksas.

Centrālā pludmale ir ģimenēm ar bērniem piemērota vieta, jo ezera krastmala ir sekla un pludmales tuvumā ir izveidots rotaļu laukums. Bērni var izpriecāties, izmēģinot dažādas rotaļu konstrukcijas, slidkalniņus un šūpoles.

Foto www.visitdaugavpils.lv