“Virsaišu Izdzīvotājs” – viens gars, viena komanda, vienota uzvara
Abavas pagasts, Talsu novads

Virsaišu Ūdenskritums piedāvā vēl nebijušu pārgājiena programmu skolas vecuma bērniem!
Ar vairāk kā 10 gadu izdzīvošanas pieredzi Latvijas dabā, Gruzijas kalnos un Āfrikas džungļos, instruktors un Virsaišu Ūdenskrituma īpašnieks Marats Eglītis ir gatavs iedrošināt bērnus uz jaunā izzināšanu un atklāt tādas prasmes, par kurām viņi nav zinājuši.

Pārgājiena programma ir veidota, lai iemācītu bērniem apgūt iemaņas, kas saistīts ar izdzīvošanu dabā, drošību dabā, uzticēšanos savām spējām un saviem klases biedriem. Tās pamats balstīts uz fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā un dabā, nodrošinot 100% atbalstu un drošību!

Tiek uzņemtas grupas no 15 līdz 45 dalībniekiem.

“Virsaišu izdzīvotājs” (3-6 h) –  atkarībā no dalībnieku vecuma, tiek individuāli mainīts sarežģītības līmenis.
Pārgājiens notiek meža apvidū, Virsaišu ūdenskrituma apkārtnē – Talsu novada Abavas senlejas autentiskajā izdzīvotāja apmetnē.

Pārgājiena distance ir 2-10km, kura laikā tiek:

* Doti uzdevumi, kas bērniem veicina sadarbību un komunikāciju.
* Praktisku iemaņu un drošības apgūšana.
* NMP izsaukšanas simulācija.
* Cietušā evakuēšana paša spēkiem.

Dalībnieki pasākuma noslēgumā viennozīmīgi ir ieguvēji. Jaunieši dosies mājās ar iegūtām teorētiskām zināšanām un praktiskām iemaņām, kas noderēs turpmākajā dzīvē. Pasākums paliks atmiņā uz mūžu.

Ūdens, tēja, kafija, desiņas un zefīri ir iekļauti cenā.

Kāds ir mūsu rīcības plāns? Ko mēs apgūsim programmā?

• Uguns ieguves prasmes ( bērniem pašiem jāiekur ugunskurs ar krama palīdzību).
  • Prasmes izveidot pajumti mežā no dabas materiāliem.
  • Ūdens filtrēšanas zināšanas – vārīšana bez katliņa.
  • Dabas iepazīšanu; koki, apvidus, zvēri, maršruti, orientēšanās apvidū ar kompasu, debess pušu noteikšanu un ko darīt, ja apmaldies mežā.
  • Ūdens un pārtikas nozīme pārgājienā.
  • Medicīniskās palīdzības zināšanas – ko darīt, ja nepieciešama NMP sev un apkārtējiem.

SVARĪGI

Savlaicīgi, pirms pasākuma, instruktors nosūtīs instrukciju ar informāciju par iespējamiem laikapstākļiem, par apģērba izvēli un ko nepieciešams ņemt līdzi pasākumā.

• 18 EUR/pers.
  • Minimālā programmas cena – 360 EUR.
  • Cenā iekļauts – aktivitātēm nepieciešamais inventārs, pasākuma vadīšana, pusdienas (desiņs, zefīri, cepumi, tēja, ūdens).
  • Skolotājiem dalība pasākumā bez maksas. Skolotājas tiek lutinātas – pasākuma laikā bauda dabu un relaksējas!

Foto no “Virsaišu Izdzīvotājs” arhīva.