“Virsaišu Izdzīvotājs” – viens gars, viena komanda, vienota uzvara
Abavas pagasts, Talsu novads

Virsaišu Ūdenskritums piedāvā vēl nebijušu pārgājiena programmu skolas vecuma bērniem!
Ar vairāk kā 10 gadu izdzīvošanas pieredzi Latvijas dabā, Gruzijas kalnos un Āfrikas džungļos, instruktors un Virsaišu Ūdenskrituma īpašnieks Marats Eglītis ir gatavs iedrošināt bērnus uz jaunā izzināšanu un atklāt tādas prasmes, par kurām viņi nav zinājuši.

Pārgājiena programma ir veidota, lai iemācītu bērniem apgūt iemaņas, kas saistīts ar izdzīvošanu, drošību dabā, uzticēšanos saviem klases biedriem, komandu veidošanu un saspēli. Tās pamats balstīts uz fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā un dabā, nodrošinot 100% atbalstu un drošību!

Tiek uzņemtas grupas no 10 līdz 35 dalībniekiem.
Laipni aicināti arī vecāki un skolotāji – kopā jautrāk!

“Virsaišu izdzīvotājs” (3-6 h) –  atkarībā no dalībnieku vecuma, tiek individuāli mainīts sarežģītības līmenis.
Pārgājiens notiek meža apvidū, Virsaišu ūdenskrituma apkārtnē – Talsu novada  Abavas senlejas autentiskajā izdzīvotāja apmetnē.

Pārgājiena distance ir 2-10km, kura laikā tiek:

* Doti uzdevumi, kas bērniem veicina sadarbību un komunikāciju.
* Praktisku iemaņu un drošības apgūšana.
* NMP izsaukšanas simulācija.
* Cietušā evakuēšana paša spēkiem.

Dalībnieku komandām jāpārvar dažādi izaicinājumi un jāsacenšas drosmē, ātrumā, veiklībā un attapībā. Piedaloties šajā pārgājienā, dalībnieki iegūst  galveno balvu, kas, nenoliedzami, ir komandas gars un saliedētība.  Kā arī, visi iegūst praktiskās iemaņas, kuras noderēs uz mūžu!

Pārgājiena beigās tiek organizēts pikniks ar sarunām pie ugunskura ar gardām desiņām un zefīriem.

Katrs dalībnieks saņem izdzīvošanas mākslas sertifikātu.

Ūdens, tēja, kafija, desiņas un zefīri ir iekļauti cenā.

Kāds ir mūsu rīcības plāns? Ko mēs apgūsim programmā?

• Uguns ieguves prasmes ( bērniem pašiem jāiekur ugunskurs ar krama palīdzību).
  • Prasmes izveidot pajumti mežā no dabas materiāliem.
  • Ūdens filtrēšanas zināšanas – vārīšana bez katliņa.
  • Dabas iepazīšanu; koki, apvidus, zvēri, maršruti, orientēšanās apvidū ar kompasu, debess pušu noteikšanu un ko darīt, ja apmaldies mežā.
  • Ūdens un pārtikas nozīme pārgājienā.
  • Medicīniskās palīdzības zināšanas – ko darīt, ja nepieciešama NMP sev un apkārtējiem.

SVARĪGI

Nepieciešams ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, ņemot vērā, ka visu programmas laiku dalībnieki atradīsies mežā. Bāzē ir arī nojumes lietus gadījumam un personisko mantu novietošanai sausumā.

• 18 EUR/pers.
  • Minimālā programmas cena – 360 EUR (arī tad, ja saslimšanas vai citu iemeslu dēļ, ierodas mazāk nekā 20 dalībnieki).
  • Cenā iekļauts: visas aktivitātes ar inventāru, to vadīšana, pikniks ar desiņām & zefīriem, tēja, ūdens, kafija skolotājiem.
  • Skolotājiem bez maksas (līdz 2 pers). Skolotāji pie mums atpūšas un dzer kafiju!

Foto no “Virsaišu Izdzīvotājs” arhīva.