Dabas parks “Numernes valnis”
Nūmierņa, Salnavas pagasts, Kārsavas novads
Dabas parks ir NATURA 2000 teritorija, kas izveidota 2004. gadā, lai saglabātu Latvijā un Eiropā retus un aizsargājamus meža un purva biotopus, augu sabiedrības, apdraudētas un aizsargājamas augu un dzīvnieku sugas; izteiksmīgu, vizuāli augstvērtīgu ainavu un nodrošinātu sabiedrību ar augstvērtīgiem rekreācijas resursiem.
Dabas parkā atrodas skatu tornis, kas ir 20 metrus augsts un no tā paveras plašs skats uz Kārsavas novadu. Blakus skatu tornim ir uzstādīti divi zvaigžņu vērošanas krēsli, kas dienā ļaus aplūkot skaisto panorāmu un tumšajos laikos palīdzēs dabasmīļiem noķert krītošās zvaigznes. Nomarķētais vietējais velomaršuts nr. 776izved riteņbraucējus pa skaistākajām dabas parka vietām un ļauj izbaudīt Numernes vaļņa pauguraino reljefu.
Dabas parka “Numernes valnis” teritorijā ir izveidota dabas taka aizved pie vides instalācijas objekta “Uguns”, kas tika uzstādīts Ziemeļlatgales novados ar īpašu vēstījumu – ieklausīties dabā, cienīt tās teikto, apjaust to, ka cilvēks nav vienīgais dabas iemītnieks un mums visapkārt ir daudz saudzējama un kopjama. Projekts “Loba doba Zīmeļlatgolā jeb atklāj dabas pētnieku sevī!” veltīts Latvijas simtgadei.
Foto no Rēzeknes TIC arhīva.