Dabas parks “Ogres Zilie kalni”

Teritorijas lielāko daļu aizņem skujkoku meži uz osiem. Sastopamas sešas aizsargājamas augu sugas, kas raksturīgas mežiem uz osiem vai osveida vaļņiem – meža silpurene, smiltāju esparsete, šaurlapu lakacis, Ruiša pūķgalve, pundurbērzs, pļavas silpurene. Zilie kalni ir vaļņveidīgu pauguru virkne – Lielo Kangaru kalnu grēdas daļa. Uzskata, ka šeit atradies lībiešu pilskalns. Šobrīd iecienīta ogrēniešu un pilsētas viesu atpūtas vieta. Platība 312 ha. Augstākajā virsotnē atrodas pilskalns – Zilais kalns, no kura paveras iespaidīgs skats. Ziemā dabas parkā tiek iekopta apgaismota distanču slēpošanas trase, kurām ir lielisks kalnu reljefs, bet vasarā taku tīkls ir pieejams nūjotājien, velobraucējiem un citiem atpūtniekiem.

Skatu tornis
Atklāts 2013.gada beigās, izvietots dabas parka “Ogres Zilie kalni” pašā augstākajā vietā, aptuveni 90m virs jūras līmeņa. Torņa augstums ir 20m. Iespējams aplūkot visu Ogres pilsētu, kas ieskauta zaļā meža, paveroties uz Ikšķili, saskatāma Svētā Meinarda sala, bet skaidrā laikā no torņa saskatāma pat Rīga un Zaļusalas Televīzijas tornis.

Skatu platforma
No skatu platformas paveras brīnišķīgs skats uz Dubkalnu ūdenskrātuvi. Atrodas pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta. No skatu platformas uz ūdenskrātuvi ved skaistas koka kāpnes, kas vijas cauri jauno priežu audzītei.

Milžu taka

No virvju un koka konstrukcijām veidota trase kokos, kas ietver trīs pakāpju sarežģītības lokus. Trases kopgarums 600 m, augstums līdz 11m, nobraucieni 30m un 70m. Trase sastāv no 65 atrakcijas/šķēršļi.

Distanču slēpošanas trase

Sniega un sala apstākļos iekopta un kvalitatīvi uzturēta 12 km garā trase, kas savieno Ikšķiles un Ogres pilsētu. Trasē ierīkots apgaismojums 7 km garumā – tas padara trasi izmantojamu arī diennakts tumšajā laikā. To apgaismo no oktobra līdz marta vidum. Apgaismojums ieslēdzas ar sensoru palīdzību, līdz ar krēslas iestāšanos, un izslēdzas plkst. 22.00. Pateicoties dabas parka reljefam, pieejami dažādas sarežģītības nobraucieni ar ainaviskiem skatiem. Trasē bieži notiek sacensības. Ziemas sezonā gan maziem, gan lieliem slēpotgribētājiem nodrošināta inventāra noma.

Slēpošanas trases sākums Ikšķilē
Līvu un Smiltenāju ielas krustojums
GPS 56.8427 24.5060

Slēpošanas trases starta laukums
GPS 56.8392 24.5711

Āra trenažieri un bērnu laukums

Labiekārtots bērnu laukums ar šūpolēm, koka šķēršlīšiem un skaistām koka figūrām, pa kurām iespējams gan kāpelēt, gan uzņemt skaistas fotogrāfijas. Uzstādītas koka līdztekas un cits aprīkojums aktīvākajiem parka apmeklētajiem, kas vēlas brīvā dabā vingrot un uzturēt sevi fiziskajā formā.

Atpūtas vietas pie ūdens (aprīkotas ar grilu)

Dabas parkā aizliegt kurināt ugunskurus, tādēl ir iekārtotas piknika un grila vietas, kur var droši atpūsties, neraizējoties par kaitējumu dabai.

Foto no Ogres TIC arhīva.