Durbes pils
M.Parka iela 7, Tukums

PAR PILI

Kaut arī Durbes pils kompleksa apbūve veidojusies kopš 17. gs., pateicoties grāfa fon Mēdema iecerētajām un J. G. Ā. Berlica realizētajām pārbūvēm, tā tiek uzskatīta par izcilu Kurzemes klasicisma arhitektūras paraugu.

Durbes pils restaurācija pabeigta 2009. gadā un muzeja darbinieki strādā pie tā, lai atjaunotu arī citas kompleksa ēkas. Durbes pils ir vienīgā no agrākajām Latvijas muižu kungu mājām, kur atjaunots 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma interjers un radīts zināms priekšstats par vācbaltu kultūru.

Durbes pils pirmajā stāvā rekonstruēts vēsturiskais kungu mājas interjers, bet pārējās telpās izvietotas izstādes un ekspozīcijas, kas iepazīstina ar muižu nozīmi mūsdienu Latvijas kultūrvidē un to vēsturiskajām tradīcijām.

IZSTĀDES

Rainis un Durbes pils

Ekspozīcija atrodas telpā, kur astoņus gadus (1929–1937) pastāvēja Raiņa muzejs, kura veidošanā piedalījies pats dzejnieks.

Ekspozīcija „Rainis un Durbes pils” veidota, lai ne tikai atklātu izcila dzejnieka saistību ar Durbes pili un sniegtu ieskatu Raiņa muzeja veidošanā un iekārtojumā, bet arī, rosinātu kaut nedaudz tuvināties laikmeta un izcilas personības izpratnei. Vienlaikus tā paver iespēju ielūkoties Durbes un citu muižu vēsturē, to īpašnieku likteņos 20. gadsimta pirmajā pusē, Durbes muižas pēdējo īpašnieku – fon der Rekes ģimenes – dzīvē.

PROGRAMMAS

ATJAUNOTA IZGLĪTOJOŠĀ PROGRAMMA “PIEDZĪVOSIM 1905. GADU” DURBES PILĪ

Kas 1905. gadā notika Tukumā un Latvijā? Kādi bija revolūcijas cēloņi un kā tā norisinājās? Sociāldemokrāti, slepenie policisti, aģenti – kāda bija viņu loma?

Kāda bija vācbaltiešu attieksme pret latviešiem un revolucionāro kustību?  Kas notika slepenajās “meža sapulcēs”? To iespējams uzzināt izglītojošā programmā skolēniem “Piedzīvosim 1905.gadu”.

Interesantākai vēstures apguvei Durbes pils izglītojošām programmām pielietojam īpašu metodi “Ceļojums laikā”, kad skolēni un skolotāji iejūtas vēsturiskās personībās un tēlos, lai labāk izprastu šo laikmetu un notikumus.

Informācija un programmas pieteikšana: 25721502.

Ziemassvētku laiks Durbes pilī – piparkūku cepšana, laimes liešana, un svētku rotājumu gatavošana

Piedāvājums 1. līdz 6. klašu skolēnu grupām

19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā joprojām pastāvēja patriarhālā tradīcija muižu īpašniekiem un kalpotājiem svinēt kopīgus svētkus. Ziemassvētki bija viena no tām svētku reizēm, kad kopā pulcējas pils īpašnieki, viņu ģimenes locekļi, draugi, pils kalpotāji, muižas ļaudis un viņu ģimenes.

Ieejas maksa

• Skolēniem  – EUR 1.50
  • Pieaugušajiem –  EUR 2.50
  • Pirmsskolas vecuma bērniem un skolēnu grupu pavadošajām personām (līdz divām) – bez maksas

Gida pakalpojumi

Muzejā (līdz 10 personām/stundā):
Latviešu valodā:  EUR 8.00
Svešvalodā: EUR 15.00

Muzejā (grupā līdz 30 personām/stundā):
Latviešu valodā:  EUR 12.00
Svešvalodā:EUR 21.00

Foto no Tukuma muzeja arhīva.