Emīla Dārziņa un Jāņa Sudrabkalna memoriālais muzejs „Jāņaskola”
"Jāņaskola", Vecpiebalgas novads

PAR MUZEJU

Pusceļā starp Veco un Jauno Piebalgu, simtgadīgu liepu alejas galā, divstāvu mūra ēkā gandrīz 100 gadus darbojusies skola. Te skolotāju ģimenē dzimis komponists Emīls Dārziņš (1875–1910). 1969. gadā ēkā atvērts muzejs. Apskatāma piemiņas ekspozīcija, bet lielajā klasē skan E. Dārziņa mūzikas ieraksti. Ēkas pirmajā stāvā ir arī dzejniekam Jānim Sudrabkalnam (1894–1975) veltīta ekspozīcija.

Ekspozīcijas centrā E.Dārziņa kristību cepurīte un jostiņa; mētelis, cepure u.c piemiņas lietas, kuras saglabājusi komponista māte. Kādreizējā lielajā skolas asē skan “Melanholiskais valsis”, kora un solo dziesmu ieraksti. Ekspozīcijā – klavieres, uz kurām spēlējis E.Dārziņš, tā laika polifons un harmonijs. Apskatāmi memoriālie priekšmeti no viņa pēdējās dzīves vietas Rīgā. Tematiskas izstādes par Piebalgas novadu un izciliem piebaldzēniem. Lekcijas par E.Dārziņa un J.Sudrabkalna dzīvi un daiļradi.

IEEJAS MAKSA

Skolēniem 0,70 EUR

Pieaugušajiem 1,50 EUR

Ekskursija muzejā gida vadībā: 1 grupa 3,00 EUR

Bez maksasInvalīdiem, pirmsskolas vecuma bērniem, bērnunamu, internātskolu, speciālo skolu, specializēto sociālās aprūpes centru audzēkņiem; skolotājam/ai vai audzinātājam/ai, kas pavada audzēkņu grupu

Foto no Vecpiebalgas TIC arhīva