Kokneses parks
Koknese, Aizkraukles novads

Kokneses parks veidots 1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Kokneses parkā aug gan vietējo, gan svešzemju koku sugas, apmeklētājus priecē daudzveidīgās, reti sastopamās savvaļas puķes.

Parkā atrodas viduslaiku Kokneses pilsdrupas, pie vidusskolas atrodas atjaunotā strūklaka „Fauna galva”, kas 20. gs. trīsdesmitajos gados atradās netālu no leģendārā appludinātā Pērses ūdenskrituma, kura vietu upes krastā iezīmē Jura Zihmaņa akmens skulptūra „Pērses meitene”. Lai atgādinātu par zudušo ainavu, vienā no parka dīķiem izveidots Pērses ūdenskrituma atveids, kas  brīvi pieejams apskatei  gan pa dienu, gan ir izgaismots vakara un nakts stundās. Tas stiepjas vairāk nekā piecu metru garumā un 1,5 metru augstumā virs ūdens līmeņa, tā kaskādes izvietotas dažādos līmeņos un ir izvirzītas pakāpēs, veidojot pēc iespējas dinamiskāku ūdens strūklas kustību. Turpat netālu ir atjaunots Velna pagrabiņš un iekārtotas šūpoles.

Parkā atradīsiet daudzus koktēlniecības darbus. Parka dižākā skulptūra  ir 11 m augstā, tēlnieka Ģirta Burvja veidotā koka skulptūra “Mūžībai”. Parkā aplūkojamas kokgriezuma skulptūras “Pils tornis”, “Pūce”, “Sams” un skulptūra ar latvju zīmēm, ko veidojoši koktēlnieki Aigars un Ivars Rūrāni . Vietējais amatnieks Aldis Neija kokā darinājis  parka norāžu zīmes un infrastruktūras objektus un  tējas namiņu – lapeni.

Tumšajās vakara stundās īpaši romantiskas ir pastaigas parkā laternu gaismā.

56.64256605, 25.42109728

Foto no Aizkraukles TIC arhīva.