Latgales kultūrvēstures muzejs
Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne

PAR MUZEJU

Latgales Kultūrvēstures muzejs atrodoties Rēzeknes pilsētas administratīvajā centrā, netālu no Latgales Atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai”, ieskauts krāšņi ziedošo rožu pulkā un dzejnieka, mākslinieka un bijušā muzeja darbinieka Antona Kūkoja (1940–2007) pieminekļa klātbūtnē, aicina piedzīvot Latgales īpašo elpu caur kultūrvēsturiskā mantojuma iepazīšanu.

PASTĀVĪGĀS EKSPOZĪCIJAS

Latgales Kultūrvēstures muzejs aicina savus apmeklētājus sastapt „Māla un uguns pārvērtību radītu brīnumu” – lielākajā  Latgales keramikas pastāvīgajā ekspozīcijā Latvijā un pasaulē, kā arī  piedalīties  virtuālās spēles „Māla pārvērtības” izspēlē. Savukārt, Rēzeknes pilsētas vēstures izzināšanas interesenti ir laipni aicināti ielūkoties pilsētas vēstures ekspozīcijā „Rēzekne laikmetu griežos”, sajūtot 7 gadsimtu, personību, vērtību un simbolu klātesamību.

Mākslas baudītājiem muzejs ir sagatavojis arī iespēju sastapties ar „Latgales glezniecību” – mākslas ekspozīcijā (atrodas 19. gs. savrupnamā 18. novembra ielā 26), kur ir skatāmi Latgales vecmeistaru, viņu sekotāju un jaunākās paaudzes mākslinieku darbi no 20. gs. 30. gadiem.

Attālinātās muzejpedagoģiskās programmas:

• Visu gadu:
    “Viss par pienu”
    “Kā top maize?”
    “24 stundis latgalīts”
  • Programmas, kas paredzētas noteiktā laikā:
    “Dzied circenīnis aizkrāsnē” (programmas norisei labvēlīgākais laiks – marta mēnesis)Maksa par nodarbību: 1,50 EUR (Iespējams maksāt ar projekta “Latvijas skolas soma” atbalstu).

Latgales Kultūrvēstures muzejs allaž piedomā par savu mazo apmeklētāju, piedāvājot skolēniem un ģimenēm ar bērniem daudzveidīgu muzejpedagoģisko programmu klāstu, kas tiek gan papildināta, gan uzlabota, balstoties uz muzeja krājuma kolekcijas daudzveidību.

Kopā tiek piedāvātas 17 muzejpedagoģiskās programmas pirmsskolas vecuma bērniem, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas skolēniem, piemēram, programma par Latvijas kultūras kanona vērtību – Latgales podniecību – „Māla pikuča piedzīvojumi”, programma par arheoloģiju un Rēzeknes vēsturi „Zemes dzīļu noslēpumi”, programma par Māras jeb Latgales Atbrīvošanas pieminekli „Vienoti Latvijai”, programma par Jāņa Klīdzēja un Jāņa Streiča radīto darbu „Cilvēka bērns”., “Dzīpariņa stāsts”, “Satikšanās Rozes pilsētā”, “Kā top maize?”, “Talka Latgales sētā”, “Senās spēles un rotaļas”, “Pašiem sava Ābece”, “24 h latgalīts”, “Pirmo reizi izstādē”, “Dzied circenītis aizkrāsnē”, “1991.gads – barikāžu laiks”, “Latvijas brīvības cīņas”, “Pa Myužeiguo kalindera pēdām jeb glītrakstīšana ar spalvu un tinti”.

Muzejs ir atvērts arī tiem, kuri vēlas savu skaistāko gada dienu, proti, dzimšanas dienu nosvinēt muzeja telpās, īsti muzejiskā garā.

Muzejpedagoģiskās programmas ir iekļautas „Latvijas skolas soma” piedāvājumā.

Iespējams izspēlēt arī spēli “Māla pārvērtības”

Maksa

Ekspozīcijas vai izstādes muzejā:

• skolēni, studenti – 0,50 EUR,
  • parējie apmeklētāji – 2,00 EUR

Gida pakalpojumi (grupai līdz 30 pers.):

10 EUR (latviski), 20 EUR (krieviski/angliski)

Muzejpedagoģiskas programmas:

2,00 EUR / par bērnu

Foto no Latgales kultūrvēstures muzeja arhīva.