Latvijas Nacionālais dabas muzejs
K. Barona iela 4, Rīga

PAR MUZEJU

Latvijas Nacionālais dabas muzejs – tā ir lieliska laika pavadīšana, modernas un interaktīvas ekspozīcijas, daudzveidīgas izstādes, ekskursijas gidu pavadībā, izzinoši un daudzveidīgi vides izglītības pasākumi, dabas izpēte, aktuāli notikumi un jaunumi dabas pasaulē, plašas dabas bagātību kolekcijas.

Nāc un iepazīsti!

PASTĀVĪGĀS EKSPOZĪCIJAS

Muzejā šobrīd skatāmas šādas pastāvīgās ekspozīcijas:

• Dinamiskā ģeoloģija un ieži
  • Zemes un biosfēras evolūcija
  • Mineraloģija
  • Latvijas ģeoloģija
  • Latvijas putni
  • Latvijas zīdītāji
  • Pasaules dzīvnieki
  • Nepērc viņu dzīvības (Vašingtonas konvencija)
  • Latvijas augi un sēnes
  • Dzīvība jūrās
  • Kukaiņu pasaule
  • Cilvēks un vide
  • Par Zemi, Sauli un mums

Dabas muzeja ekspozīcijas ir iespējams apmeklēt gan patstāvīgi, gan izvēloties ekskursiju vai nodarbību ar muzeja darbinieku – gidu. Ekskursijām un nodarbībām iepriekšēja pieteikšanās – vēlama nedēļu pirms apmeklējuma.

IEEJAS MAKSA

• Pieaugušie – 3,50 EUR
  • Skolēni – 1,50 EUR

Izstādes apskatāmas par atsevišķu samaksu.

PIEDĀVĀJUMS un CENAS

Ekskursijas

Piedāvājam vairāk nekā 20 ekskursiju tēmas par dabu un vides aizsardzību. Tās ir saistītas ar skolu mācību priekšmetu standartiem – tātad viegli integrējamas mācību procesā.

Ekskursijas vada muzejpedagogs vai konkrētās jomas speciālists.

Ekskursijas ilgums 45 līdz 60 minūtes.

Apkalpojam grupas līdz 30 cilvēkiem.

Ekskursijas piedāvājam latviešu, krievu un angļu valodā.

Latviešu valodā

• Ilgums – 45 līdz 60 minūtes: maksa – 15,00 €  un muzeja ieejas biļete

Krievu valodā

Ilgums – 45 līdz 60 minūtes:

• Maksa – 25,00 € un muzeja ieejas biļete;

Angļu valodā

• Ilgums – 45 līdz 60 minūtes: maksa – 25,00 € un muzeja ieejas biļete

Ekskursiju tēmas

Lekcijas

Vidusskolēniem, skolotājiem un citiem interesentiem piedāvājam apmeklēt lekcijas par dabu un vides aizsardzību. Lekcijas laikā visbiežāk tiek izmantota datorprezentācija un dažādi uzskates materiāli no muzeja krājuma – fosilijas, kukaiņi, herbāriji, kaltētu sēņu paraugi u.c.

Par iespēju sagatavot lekciju par citu tēmu, lūdzam interesēties vismaz divas nedēļas iepriekš, zvanot pa tālruni 67356051 vai rakstot e-pastu ekskursijas@ldm.gov.lv.

Lekcijas ilgums 45 līdz 60 minūtes.

Apkalpojam grupas līdz 30 cilvēkiem.

Maksa par lekciju – 30,00 € + muzeja ieejas biļetes.

Iespējams pieteikt izbraukuma lekcijas.

Lekciju piedāvājums

Ekskursija dabā

Muzeja darbinieki ir dažādu nozaru dabaszinātnieki un arī pieredzējuši gidi ekskursiju vadīšanā ne tikai muzeja ekspozīcijās, bet arī brīvā dabā. Iespējams uzaicināt kādu no mūsu speciālistiem (mikologu, ornitologu, botāniķi, ģeologu vai citu) ekskursijas vadīšanai dabā.

Šo ekskursiju tēma, ilgums, vieta un laiks – pēc vienošanās.

Uzzināt vairāk par piedāvājumu un pieteikties ekskursijām dabā iespējams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.30 zvanot pa tālruni 67356051 vai rakstot e-pastu ekskursijas@lndm.gov.lv.

Muzejpedagoģiskās programmas un nodarbības

Piedāvājam vairāk nekā 30 nodarbību tēmas par dabu un vides aizsardzību. Tās ir saistītas ar skolu mācību priekšmetu standartiem – tātad viegli integrējamas mācību procesā.

Nodarbības vada muzejpedagogs vai konkrētās jomas speciālists, un tās ir papildinātas ar kādu praktisku uzdevumu – darba lapu aizpildīšanu, krustvārdu mīklu risināšanu, video skatīšanos un tml. Nereti nodarbībās tiek izmantoti arī priekšmeti no muzeja krājuma.

Nodarbības ilgums 60 līdz 90 minūtes.

Apkalpojam grupas līdz 30 cilvēkiem.

Nodarbības piedāvājam latviešu un krievu valodā.

Maksa par nodarbību – 25,00 € + muzeja ieejas biļetes.

Īpašs piedāvājums!

Attālinātās nodarbības

Aicinām pieteikties attālinātajām nodarbībām Dabas muzeja speciālistu vadībā! Nodarbības norisināsies Zoom platformā.

Maksa par nodarbību 25,00 €

Uzzināt vairāk par piedāvājumu un pieteikties nodarbībām iespējams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 26665406 vai rakstot e-pastu ekskursijas@lndm.gov.lv.

Nodarbību tēmas

Izbraukuma nodarbības „Muzejs mūsu bagāžā”

Sadarbojoties ar Dabas muzeja atbalsta biedrību un īstenojot dažādus starptautiskus projektus, esam izveidojuši vairākus interaktīvus mobilo nodarbību komplektus.

Ar programmas „Muzejs mūsu bagāžā” nodarbībām „vedam” muzeju uz skolām reģionos. Rīgas skolu pieteikumi uz šīm nodarbībām netiek pieņemti – rīdziniekus gaidām muzejā.

Nodarbības ilgums līdz 45 minūtēm.

Apkalpojam grupas līdz 30 cilvēkiem.

Maksa par nodarbību „Muzejs mūsu bagāžā” – 25,00 € vai 20,00 €  (piesakot trīs un vairāk nodarbības).

Vēlams pieteikties vismaz 1 mēnesi iepriekš.

Izbraukumu nodarbību piedāvājums

Izdrukā un aizpildi

Ja plānojat apmeklēt muzeju ar ģimeni vai skolēnu vecuma bērnu grupu, piedāvājam apmeklējumu papildināt ar uzdevumiem, kuri pildāmi vai nu individuāli vai kopā ar ģimeni vai draugiem.

Pieejamās uzdevumu lapas

SVARĪGI

Ja vēlaties veikt apmaksu ar rēķinu, lūdzam vispirms saskaņot tēmu un laiku, zvanot uz tālruni 67356051, bet pēc tam aizpildīt pieteikumu rēķina izrakstīšanai (pievienotajā failā).

Foto no Latvijas Dabas muzeja arhīva.