Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs
Kandavas iela 2, Rīga

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs dibināts 1922. gadā un tā 15 hektāros var iepazīt Latvijas un pasaules augus – vairāk nekā 6000 dažādības.

Skolēnu un citu interesentu ekskursijas ir viena no senākajām Latvijas Universitātes Botāniskā dārza tradīcijām. Piedāvājam ielūkoties Botāniskā dārza dzīlēs un iepazīties ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību gida pavadībā.

Ekskursijas

Gids ekskursijas laikā pastāstīs par interesantākajām dārza ekspozīcijām – tropu augiem, ārstniecības un indīgajiem augiem, reliktiem jeb augu valsts “dinozauriem” un daudziem citiem. Netiks aizmirsti arī krāšņie ziedaugi, kas savus ziedus paver dažādos gada laikos – acālijas, rododendri, magnolijas, lilijas, rozes, dālijas un citi, kā arī, protams, LU Botāniskā dārza Tauriņu māja.

Lūgums ņemt vērā, ka uz doto brīdi Augu mājas (subtropu siltumnīca jeb Palmu māja, tropu un sukulentu siltumnīcas) ir slēgtas uz nenoteiktu laiku tehnisku iemeslu dēļ.

Ekskursiju saturs un pasniegšanas veids ir pielāgojams gan lieliem, gan maziem klausītājiem, kā arī, iespēju robežās – apmeklētāju vēlmēm, ja padziļināti interesē kādas konkrētas tēmas izziņa.

Ekskursijas garums: 60-75 min.

Tematiskās nodarbības.

Lai padziļināti apgūtu kādu no plašajām botānikas tēmām, piedāvājam klasēm piedalīties tematiskā mācību stundā Botāniskā dārza teritorijā.

Nodarbības laikā skolēni apgūs teoriju un, lai nostiprinātu un papildinātu iegūtās zināšanas, dosies ekskursijā pa dārzu iepazīt augus un izspēlēs tematiskas spēles.

Nodarbības garums: 50–75 min.

Sīkāka informācija par tematiskajām nodarbībām šeit

1. Ekskursijas klasēm un citām apmeklētāju grupām:
Ekskursija Latviešu valodā Krievu un angļu valodā
DARBA DIENĀS 30,00 EUR 40,00 EUR
BRĪVDIENĀS 35,00 EUR 45,00 EUR

2. Cena par tematisko nodarbību:

Tematiskā nodarbība Latviešu valodā Krievu valodā
DARBA DIENĀS 40,00 EUR 45,00 EUR
BRĪVDIENĀS 45,00 EUR 55,00 EUR
  • Papildus jāiegādājas ieejas biļete katram apmeklētājam – skolēniem 2,00 EUR (klasē jābūt vismaz 10 skolēniem)
  • Ieeja bez maksas diviem skolotājiem, kuri pavada klasi (vismaz 10 skolēni)

SVARĪGI

• Ekskursijas tematiskās nodarbības jāpiesaka vismaz 5 darba dienas iepriekš, zvanot uz tālr. +371 26622537 (Ilze Donova, darba dienās 9.00-17.00).
  • Plānu maiņas gadījumā ekskursija jāatsaka vismaz 1 dienu iepriekš. Ja atteikums netiek veikts, gida pakalpojumi jāapmaksā pilnā apmērā.

Foto no LU Botāniskā dārza arhīva.