LVM Kalsnavas arborētums
"Ogu īves", Jaunkalsnava, Kalsnavas pag., Madonas novads

PAR MUMS

Latvijas valsts mežu arborētums Kalsnavā ir unikāla meža noslēpumu izzināšanas vieta, kur harmonijā ar dabu pavadīt aizraujošu dienu kopā ar klasesbiedriem, draugiem vai ģimeni. Tas nav nedz parks, nedz arī dārzs – drīzāk krāšņi ziedošs Latvijas valsts mežu zaļais pagalms, kurā sapulcēti dabas retumi no visas pasaules.

“Arbor”, tulkojot no latīņu valodas, nozīmē “koks” un arborētumā iespējams iepazīt tūkstoš dažādu koku un citu retumu paraugus, kuri spēj plaukt un pārsteigt ikvienā gadalaikā.

ZAĻĀ PAGALMA SKOLA – izzinošas un radošas nodarbības, kuras tiek piedzīvotas dabā. Iespēja zinības par dabu apgūt atjautīgu uzdevumu, spēļu un simulāciju veidā. Iejutīsieties dabas pētnieku un detektīvu lomās. Smelieties idejas un aizvediet tās līdzi uz savas skolas pagalmu!

LVM MEŽA EKSPEDĪCIJA – vides izziņas pārgājiens, ar maršrutā izvietotām darba stacijām, kurās var darboties praktiski.

Kad zinības uzkrātas, ciemošanos arborētumā vēl aizraujošāku padarīs kāpiens 25 metrus augstajā koka skatu tornī, no kura paveras neatkārtojama panorāma ikvienā gadalaikā. Pēc pastaigas un spēlēm, labiekārtotajās atpūtas vietās ir iespēja notiesāt līdzpaņemtos gardumus.

‌PIEDĀVĀJUMS

• Ekskursija gida pavadībā – izzinošā pārgājienā pa arborētumu, redzēsiet un uzzināsiet interesantus faktus par kokaugu valsti.
    Apmeklējuma laiks: līdz 90 min.
    Cena: 3,00 EUR/skolēns; 6,00 EUR/pieaugušais + 25,00 EUR/gids.

Aicinām pieteikties uz Olimpisko pārgājienu gida pavadībā, kura laikā pildīsim dažādus fiziskus uzdevumus un iepazīsim mežu, tajā notiekošos procesus, un meža apsaimniekošanas nozīmi.

Pārgājiens ilgums aptuveni 3 – 4 h.

Cena: 25,00 EUR/gids

Grupa: līdz 25 pers.
Iepriekšēja pieteikšanās.

• Zaļā pagalma skola – izzinošas nodarbības par dabā un mežā notiekošiem procesiem.

Iespēja pieteikties uz šādām nodarbībām:

Krāsu medības – pievērsīsim uzmanību dabas daudzveidībai, dažādajām nokrāsām zaros, ziedos, mizā, augļos.

Sēkliņas piedzīvojums -uzzināsim kādos piedzīvojumos var iekļūt sēkla. Iepazīsim auga attīstību, apdraudējumus un sēklu daudzveidību.

Ūdenim pa pēdām – nodarbības laikā meklēsim atbildes uz jautājumu, kur paliek ūdens?

Zināmais nezināmajā – Biorafinēšana – nodarbības laikā  atklāsim, kas tas ir un ko var iegūt biorafinēšans procesā.

Dabas pētnieka pēdās – iespēja būt dabas pētniekam, izmantojot zinātnē izmantotus paņēmienus un metodes dabas pētīšanā.

Apmeklējuma laiks: 60 min.
Cena: 3.00 EUR/skolēns; 6,00 EUR/pieaugušais; bez maksas – 1 pavadošais pedagogs; pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.
Grupa: 1 klases kolektīvs.
Iepriekšēja pieteikšanās.

GPS: 56.685008, 25.945294