Meņģeles skatu tornis, Dullā Daukas birzs, dabas taka
Meņģele, Ogres novads

Dabas parka “Ogres ieleja” teritorijā uz Meņģeles un Taurupes pagastu robežas atklāts vienīgais tuvākajā apkaimē publiski pieejamais koka skatu tornis, no kura paveras skats uz abiem Ogres novada pagastiem, kā arī Ogres upes ieleju.

Skatu tornis izbūvēts tajā pašā vietā, kur 20. gadsimta 60. – 70. gados atradās ugunsdzēsēju tornis. Tā uzstādīšana saskan ar Dullā Daukas stāsta galveno jautājumu, kas ir aiz horizonta un vai zeme ir apaļa. Dullais Dauka šajā projektā tiek akcentēts tādēl, ka Meņģeles pagastā dzimis un bērnības gaitas pavadījis stāsta par zinātkāro zēnu autors – rakstnieks Sudrabu Edžus un uz Taurupes un Meņģeles pagastu robežas Ogres upes senkrastā atrodas rakstnieka bērnības mājas “Zvaniņi“, pie kurām ozolu un bērzu birzī tautas dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem izveidoja Dullā Daukas taku ar īpašiem akmeņiem, uz viena no kuriem ir uzraksts “Dullais Dauka”.

Kā atrast skatu torni?

Braucot pa šoseju V964 no Taurupes uz Menģeles pusi jābrauc garām Aderkašu baznīcai,  uz priekšu, kreisajā pusē būs Dullā Daukas birzs, kas arī būs skatu torņa orientieris. Skatu tornis un birzs ir pašā ceļa malā, garām nepabrauksiet!​

Foto no Ogres TIC arhīva.