Muzejs “Rumbiņi”
"Rumbiņi", Katvaru pagasts, Limbažu novads

PAR MUMS

“Rumbiņi” ir vieta, kur dzīvojuši trīs latviešu dzejnieki – Fricis Bārda, Antons Bārda un Paulīna Bārda. Muzeja plašajā teritorijā var vērot ne tikai no dzejnieku dzīves laikiem saglabājušās ēkas un sadzīves priekšmetus, bet arī skaisto dabu, kas iedvesmoja dzejniekus. Te šalc Friča Bārdas apdzejotie bērzi, tēva stādītie vītoli, kļavas, liepas un citi koki, kuri ir iecienīta putnu mājvieta, tādēļ to šeit ir ļoti daudz. Dīķos pavasarī “koncertu” sniedz vardes, bet pļavās cauru vasaru zied puķes. Rudeņos viesus gaida ābeļdārzs.

Šeit var apskatīt:

• Friča un Antona Bārdu tēva māju;
  • Friča Bārdas celto māju, kurā viņš kopā ar ģimeni pavadījis sava mūža pēdējās vasaras;
  • Dārza mājiņu, kurā tapuši daudzi dzejoļi;
  • Klētis, kurās aplūkojami lauku sētā izmantotie darba rīki.

Mājās izkārtotās ekspozīcijas vēsta par to iemītnieku dzīvi laikā, kad tajās vēl dzīvoja dzejnieki.

Vēl teritorijā aplūkojama pirts, sīko lopu kūtiņa un, kā arī tēlnieka Viļņa Titāna veidotais piemineklis Fricim Bārdam.

Piedāvājam:

• orientēšanos muzeja teritorijā, lasot Bārdu dzimtas dzejnieku dzejas rindas,
  • ekskursijas ar gidu,
  • muzejpedagoģiskās programmas:

– “Pa Friča un Paulīnas Bārdu dzīves un dzejas takām” (pamatskolas vecuma skolēniem).

– “Bukuraga sētā” (1.-6.klasei).

– Fricis Bārda. Dzīve un dzejnieka personība. (vidusskolēniem).

Ar muzeja ekspozīcijām iespējams iepazīties arī ārpus muzeja darba laika, iepriekš vienojoties pa telefonu 26329315 vai e-pastu – rumbini@limbazi.lv.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMS

Teritorijā ir piknika un ugunskura vietas.

• skolēniem – 0,50 EUR
  • pieaugušajiem – 2,00 EUR,
  • studentiem – 1,00 EUR,
  • Skolotājiem, kas pavada skolēnu grupu – bez maksas.

Foto no muzeja arhīva.