No 1866. gada muiža piederēja baronu fon Reepenaku dzimtai. 1921. gadā muižas pils pielāgota Staļģenes pamatskolas vajadzībām. Līdz mūsdienām saglabājusies muižas kungu māja, kalpu māja un parks.
Šobrīd pils telpās darbojas Staļģenes vidusskola, pils pagraba telpās mājvietu radis Jaunsvirlaukas pagasta novadpētniecības muzejs. Kalpu ēka pārbūvēta un tajā atrodas Jaunsvirlaukas pagasta kultūras centrs “Līdumi” un tūrisma informācijas centrs.
Muižas parkā var ieelpot svaigu gaisu un smelties spēkus. Parks ir pietiekami plašs, lai būtu iespēja ieturēt vēlamo distanci no citiem staigāt gribētājiem. Parka teritorijā izveidotajā latviešu gadskārtu aplī, pie akmeņos iekaltajām spēka un gadskārtu zīmēm, klusībā varat palūgt spēku un izturību mūsu senčiem. No parka, pa gājēju taku, jūs varat aiziet līdz Lielupei, sajust tās mierīgo plūdumu, pavērot debess un saules atspulgus ūdenī.
PIEDĀVĀJUMS
- Apmeklētājiem tiek piedāvāts gida stāstījums par Staļģenes muižu, tās vēsturi un īpašniekiem;
- Muižas kungu ēkas pagraba telpās iespējams apskatīt novadpētniecības ekspozīciju, kas iepazīstina ar seniem priekšmetiem, darbarīkiem, pagasta vēsturi un šodienas dzīvi;
- Iepriekš vienojoties, iespējams piedalīties radošajā ādas apstrādes nodarbībā (par atsevišķu samaksu).
-
Jaunums!
Projekta “Tūrisms kopā” ietvaros Staļģenes muižas parkā izveidots Gadskārtu tradīciju aplis. Apli veido 8 laukakmeņi ar ugunskura vietu vidū, kas simbolizē astoņas latviešu gadskārtas. Katrā no akmeņiem iekalta attiecīgās gadskārtas zīme.
Netālu no gadskārtu un svinību vietas ar skatu uz Lielupi Staļģenē ir uzstādīts simbolisks fotorāmis. Tas kalpo kā vienojošs elements katrā no sešām projektā iesaistīto novadu pašvaldībām: Olaines, Ozolnieku, Jelgavas, Ķekavas, Babītes un Mārupes novadiem.
Projekts “Tūrisms kopā” (17-00-A019.332-000005) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.
CENAS
- Pieaugušajiem 1,50 EUR
- Skolēniem, senioriem 1,00
Foto no Jelgavas reģiona tūrisma centra arhīva.