Interaktīva ekspozīcijas zāle, tehnoloģiju, radošās un vides darbnīcas zinātnes centrā VIZIUM
Rūpniecības iela 2, Ventspils

PAR MUMS

VIZIUM ir kā nākotnes pilsēta, kur ar interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem, darbnīcām un zinātnes šoviem var aizraujošā veidā iepazīt zinātni un uzzināt par tādām tēmām, kā fizika un matemātika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, veselīgs dzīvesveids, cilvēks un sevis izzināšana, ģeogrāfija u.c.

Zinātnes centrā ikviens var iejusties futbolista, šāvēja, snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, iziet lāzerlabirintu, uzzināt par dažādiem dabas procesiem un mūsu ietekmi uz tiem, zīmēt virtuālajā realitātē, noskaidrot reakcijas ātrumu, pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem objektiem Latvijā un pasaulē, sacensties airēšanā un ne tikai!

Lieliska pievienotā vērtība zinātnes centra apmeklējumam ir plašais izglītojošo aktivitāšu piedāvājums. Skolēniem ir iespēja piedalīties tehniski radošajās darbnīcās, pārsteidzošos zinātnes šovos, kā arī izvēlēties kādu no audiovizuālajām darbnīcām, kuras ir iespējams apmeklēt programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros!

Skolēniem tiek piedāvātas arī radošās vides darbnīcas, kurās praktiski darbojoties, tiek veicināta izpratne par nozīmīgām vides tēmām. Piedāvājums būs īpaši aktuāls ekoskolām, ekobērnudārziem, kā arī ikvienai iestādei, kas vēlas realizēt vides nodarbības. Šobrīd ir iespēja izvēlēties kādu no 8 nodarbību tēmām, kurās tiek apskatīta meža ekosistēma, klimata pārmaiņas, atkritumu šķirošana, ārstniecības augu loma veselības uzlabošanā, gaisa spēks, pārtikas uzglabāšana, tuksnesis un dabai draudzīgi transportlīdzekļi.

Dodoties ekskursijā uz VIZIUM, klasei pienākas 10% atlaide ekspozīcijas zāles apmeklējumam, savukārt skolotājam ieeja zinātnes centra ekspozīcijas zālē ir bez maksas!

Papildus ekspozīcijas zāles apmeklējumam, zinātnes centrs VIZIUM piedāvā:

• Audiovizuālās darbnīcas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros:
    • Datorgrafikas darbnīca.
    • Datoranimācijas darbnīca.
    • 3D mākslas darbnīca.
    • Digitālā foto darbnīca.
    • Digitālā video darbnīca.
    • Digitālās skaņas darbnīca.
    • Digitālās mākslas darbnīca.
  • Jaunums! Radošās vides darbnīcas:
    • Mežs.
    • Klimata pārmaiņas.
    • Atkritumu šķirošana.
    • Ārstniecības augi.
    • Gaisa spēks: Helikopteru darbības izpratne.
    • Apslēptā pārtikas pasaule.
    • Dabai draudzīgāks auto.
  • Tehniski radošās darbnīcas:
    • Reklāmdrukas darbnīca.
    • Robotikas darbnīca.
    • STEM darbnīca.
    • Pikseļu mākslas darbnīca.
    • Digitālās skaņas darbnīca.
    • Digitālās mākslas darbnīca.
    • Datorgrafikas darbnīca.
    • Datoranimācijas darbnīca.
    • 3D mākslas darbnīca.
    • Digitālā foto darbnīca.
    • Digitālā video darbnīca.
    • Tautasdziesmas kods.
    • Telefona aplikāciju darbnīca.
    • 3D modeļa izveide un izdruka.
  • Radošās darbnīcas: Edisona spuldze; Dabas skaņas; Vēja ģenerators.
  • Zinātnes šovi – šovu tēma tiek mainīta ik pa 2 mēnešiem. Šobrīd iespējams apmeklēt šovus “Māksla eksperimentēt”, kā arī “Atpakaļ skolā!”. Klasēm nepieciešams pieteikt individuālu šova laiku.

SVARĪGI

Ekskursiju ir nepieciešams pieteikt iepriekš! Visa nepieciešamā informācija, lai noorganizētu aizraujošu klases piedzīvojumu Ventspils zinātnes centrā VIZIUM, pieejama mājas lapā www.vizium.lv sadaļā “Ekskursijas”.

Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv, VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.

Uz tikšanos zinātnes centrā VIZIUM – vietā, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!

Foto no Ventspils zinātnes centra arhīva.