Ventspils Jaunrades nams, planetārijs un observatorija
Maiznieku iela 11, Ventspils

PAR MUMS

Baltijā modernākais un lielākais digitālais planetārijs, kā arī ar modernu teleskopu aprīkota observatorija un Ventspils Jaunrades nams atrodas vēsturiskā ēkā – Ventspils Latviešu biedrības namā, kurš 2010.gadā rekonstruēts.

Ventspils Jaunrades nams – interešu izglītības iestāde atvērta bērniem un jauniešiem no 3 līdz 25 gadu vecumam, kur bērniem un jauniešiem piedāvā 55 dažāda nosaukuma pulciņus.

PLANETĀRIJS

Planetārija kupola diametrs ir 8 metri un tajā ir sēdvietas 40 apmeklētājiem.* Viena seansa ilgums planetārijā ir aptuveni 45 minūtes. Pasākumu un svētku dienās seansa ilgums var būt atšķirīgs. Seansos uzsvars tiek likts uz Zemei tuvākās Visuma daļas izzināšanu, kas tiek veikta pateicoties planetārija lektoru īpaši izveidotiem autoršoviem. Papildus šovam seansa laikā tiek demonstrēta viena no 360 grādu filmām (planetārija repertuārs), kas atklāj vēl citus Visumā glabātos noslēpumus. Seansi tiek piedāvāti katru dienu un to saturs tiek regulāri atjaunots un mainīts, lai arī atgriežoties pie mums vēlreiz, apmeklētājs varētu sevi pārsteigt ar jauniem atklājumiem

Filmas ieskaņotas latviešu valodā, taču austiņās iespējams tekstu klausīties arī krievu, lietuviešu vai angļu valodā.

Gaidām skolēnu grupas uz interaktīvajām nodarbībām + filma. Par šo vairāk informācijas mūsu mājas lapāhttp://jaunradesnams.lv/izglitibas-iestadem/

Apmeklētāju ērtībai biļetes lūdzam rezervēt pa tālruni +371 636 22805 vai e-pastā: planetarijs.observatorija@ventspils.lv.

Seansi Planetārijā:   (2022. gada jūnijā)

Pirmdiena-slēgts
Otrdiena – svētdiena
:

10:00  Filma “No Zemes uz Visumu”

11:00   Multfilma “Hrumkas piedzīvojumi ziemas mežā”

12:00  Filma “Saule – mūsu dzīvā zvaigzne”(Jaunums!!!)

13:00  Observatorija* vai Multfilma “Aiz Saules”

15:00  Multfilma “Hrumka un Maģiskā raķete”

16:00  Filma “Ugunskritums”

17:00 Filma “Laikapstākļi-atklātās mistērijas”(Jaunums!!!)

OBSERVATORIJA*

Observatorija, kas atrodas Jaunrades nama jumta izbūvē, ir aprīkota ar augstas kvalitātes teleskopu, ar kura palīdzību dienas laikā tiek veikti Saules novērojumi. Saules novērojumiem tiek izmantoti divi filtri – spoguļa filtrs palīdz ieraudzīt Saules plankumus, bet ar ūdeņraža filtra palīdzību varam vērot Saules protuberances un uzliesmojumus, ja tādi tajā dienā ir novērojami. Savukārt, vakaros (no septembra līdz aprīlim) vērojam planētas, dubultzvaigznes, miglājus un pat mūsu kaimiņu galaktiku!

*– pēc iepriekšēja pieraksta, labvēlīgos laika apstākļos. Ventspils observatorija netiek atvērta apmeklētājiem, ja ir nokrišņi, vēja stiprums pārsniedz 45 km stundā, jeb 12 m sekundē, ir apmācies vai mainīgs mākoņu daudzums. Ventspils planetārija un observatorijas personāls aicina novērtēt laika apstākļus pirms observatorijas apmeklējuma.

Ieteicama iepriekšēja biļešu rezervācija:

  • pa tālruni +37163622805
  • pie Ventspils Jaunrades nama administratora
  • e-pastā: planetarijs.observatorija@ventspils.lv

BIĻEŠU CENAS sk. FAILI

Foto no Ventspils jaunrades nama arhīva.