Vārkavas novadpētniecības muzejs – kultūrvēstures un tūrisma centrs
Kovaļevsku iela 4, Vārkava, Preiļu novads

Muzejā apskatāmas trīs ekspozīcijas:

• Pirmā tautskola Latgalē zemnieku bērniem – piedāvājam iemēģināt roku glītrakstīšanā, pavingrināt prātu matemātikā pie skaitīkļiem, izmēģināt pirkstu veiklību pie rakstāmmašīnas klaviatūras un, apsēžoties pie  stellēm, ieaust lupatu deķī kādu krāsu gammu. Grupām piedāvājam mācību stundu (glītrakstīšanu, matemātiku, dabas zinības, rokdarbus).
  • Senā lauku sēta. Šeit var apskatīt senos darba un sadzīves priekšmetus, kā arī  piedalīties muzejizglītības programmā “No graudiņa līdz maizītei” (20 minūšu gara).
  • Izstāžu zāle.

Ekskursijas:

• Ekskursija ar gidu pa muzeju (1,5 stundas),
  • ekskursija ar gidu pa novada teritoriju. Maršrutus piedāvājam pēc apmeklētāju interesēm  – sakrālais mantojums, amatnieki, kulinārais mantojums u.t.t,
  • velo maršruts 36 km izbraucams 4 stundās. (piemērots pamatskolu un vidusskolu skolēniem).

Foto no muzeja arhīva.