Aglonas Bazilika
Cirīšu iela 8, Aglona, Preiļu novads

Tuvojoties vasarai,  katrā no mums virmo gaidīšanas prieks – gribas sajust no piemājas dārza atnestās smaržīgās zemenes aromātu, ielīgot Jāņus un sagaidīt saulrietu, izbaudīt ezeru atvēsinošo pieskārienu un saglabāt kārtējās atmiņas par ātri aizejošo vasaru sirds siltākajā stūrīti. Un tik ļoti gribas atrast miera ostu, kur varētu apdomāt savu dzīvi, savu nākotni, parunāt ar Dievu un sajust spēku pieplūdumu tuvākajiem dzīves mēnešiem. Un tā ir neatņemama vasaras sastāvdaļa, kas nāk līdzi kopā ar bērnību un tiek glabāta atmiņās kā trausls porcelāns trauks – kārtējā tikšanās ar Aglonas baziliku Rudzu mēneša vidū sarunām ar Dievmāti.

Aglonas bazilika celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Katru gadu 15. augustā Aglonā ierodas svētceļnieki, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu.

Aglonas bazilika ir viena no pazīstamākām svētvietām pasaulē, iekšpusē atrodas krusta velves, arkas, kolonnas, kas bagātīgi dekorētas rokoko stila rotājumiem. Aglona un tās sirds nenoliedzami ir Aglonas katoļu baznīca ir Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta.

Ekskursijas cena: 1,50€ /no pieaugušā, 1€ /no bērna.

Foto no Aglonas TIC arhīva.