Izzinošs un gards piedzīvojums Smiltsērkšķu dārzā
ZELT Smiltsērkšķu dārzs, Platones pagasts, Jelgavas novads

PAR MUMS

Smiltsērkšķi, kas satur vairāk nekā 180 aktīvās vielas, Ziemeļķīnā, Tibetā, ir zināmi vairāk nekā 2000 gadu.

ZELT šķirnes smiltsērkšķu dārzs atrodas Latvijas vidienē, Jelgavas novadā un ir īpašs ar to, ka tas ir lielākais vienas šķirnes bioloģiskais smiltsērkšķu dārzs Latvijā. Dārza ārēs, kas stiepjas 36 ha platībā un kur aug apmēram 60 tūkstoši koku,  aug smiltsērkšķu šķirne “Tatjana”, kam ir paaugstināts eļļas saturs. Ne tikai smiltsērkšķu ogās, bet arī to lapās un zaru mizā ir daudz vitamīnu un vērtīgu vielu.

Maziem un lieliem bērniem no 4 līdz 14 gadiem

Ko vēsta smiltsērkšķu leģenda? Kas dzīvo smiltsērkšķu mežā? Kāpēc smiltsērkšķi ir tik vērtīgi?

Šajā krāsainajā rudenī aicinām gan mazus, gan lielus skolēnus doties aizraujošā ekspedīcijā smiltsērkšķu dārzā. Izzinošā piedzīvojumā, veicot dažādus uzdevumus un iepazīstot dzīvniekus, augus, krāsas un garšas, ikviens var kļūt par smiltsērkšķu ekspertu.

Radošas izpausmes piedāvās garšu meistarklase, kur no Latvijas dabas veltēm būs iespējams veidot gardas gleznas uz pankūku pamatnes. Baudīt karsto smiltsērkšķu dzērienu.

• Ilgums – 45 min.
  • Cena – 7.00 eur/pers. (min 15 pers.), skolotājs ekpedīciju un garšu meistaklasi bauda bezmaksas.

Garšu meistarklase: pankūku rotāšana ar Latvijas dabas veltēm un to baudīšana; Karstais smiltsērkšķu dzēriens. (iekļauts cenā)

Lielajiem bērniem un skolotājiem: 15 gadi – neierobežoti

Rudens ekskursijas laikā:

• ar prieku uzņemsim un iepazīstināsim ar smiltsērkšķu audzēšanas un vērtības niansēm,
  • pastāstīsim par ZELT produktiem veselībai un skaistumam,
  • parūpēsimies par vēdera priekiem, cienājot ar Spēka zupu un Bagāto ZELTa maizi,
  • uzmundrināsim ar saulaino smiltsērkšķu karsto dzērienu.
  • Ekskursijas ilgums – 1,5 h
  • Cena – 12.00 eur/pers. (min. 20 pers.), ekskursijas vadītājs piedzīvojumu bauda bezmaksas.

Cienasts (iekļauts cenā):
Spēka zupa – ķirbju krēmzupa ar sieru (bekonu, grauzdiņiem, kaņepju-smiltsērkšķu eļļu);
Bagātā ZELTa maize – rudzu saldskābmaize ar smilltsērkšķu ogu pulveri;
Karstais smiltsērkšķu dzēriens.

SVARĪGI

Uzņemam grupas latviešu, krievu un angļu valodās.
Pēc ieplānotām aktivitātēm aicinām vēl uzkavēties dārza ārēs savām aktivitātēm un piknikiem.

Lai piedzīvojumiem krāsains rudens!

Foto no saimniecības arhīva.