Pasta sala
Pasta sala, Jelgava

Pasta sala – daudzfunkcionāla atpūtas, kultūras un sabiedrisko aktivitāšu vieta, kura atklāta 2014.gada rudenī. 9h plašājā salas teritorijā labiekārtoti vairāki bērnu spēļu laukumi, uzstādīti āra trenažieri, izveidots volejbola laukums, pastaigu un velo celiņi, ziemas mēnešos ir pieejama publiskā slidotava, bet vasarā atpūtnieki var veldzēties Pasta salas pludmalē. Salas tālākajā galā atrodas izzinošs vides laukums, kas sadalīts vairākās zonās: lauku sēta, mežs, purvs, pļava un lauks, kā arī skatu platforma trijos līmeņos. Savukārt, salas centrā uzbūvēta brīvdabas kocertzāle “Mītava”.

Pasta salā uzstādīts jauns vides objekts – jelgavnieces Sandras Sproģes dāvinājums pilsētai – vides objekts – metāla skulptūra “Ritenis – soliņš” kā papildinājums jau esošajiem metāla Mīlestības kokiem, kuros jaunlaulātie iekar slēdzenes (autors ir metālmākslinieks Aldis Sproģis).

Salas teritorijā atrodas Šamota skulptūru parks, kur apskatāmas vairāk kā 20 šamota skulptūras. Tas ir vienīgais šamota skulptūru parks Latvijā.

Aktīvās atpūtas cienītāji Pasta salā var iznomāt elektroskrejriteņus un elektroskūterus, un doties izbraucienā pa pilsētu ģimenes vai draugu lokā. Mazākajiem braucējiem tiek piedāvāti bērnu elektroauto, kurus vadīt var gan pats mazais šoferis, gan arī vecāki, izmantojot tālvadības pulti.

Pasta salā norisinās lielākie pilsētas festivāli, piemēram, Starptautiskie Ledus skulptūru un Smilšu skulptūru festivāli, tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons”.

Uzmanību! Ieeja ar suņiem Pasta salā liegta.

Foto no Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīva.