Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis
Akadēmijas iela 1, Jelgava

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis ir apmeklētākais tūrisma objekts Jelgavā. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu sāka celt 1574. gadā pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda Ketlera pavēles. Tā bija pirmā no jauna uzceltā luterāņu mūra baznīca Eiropā un lielākā baznīca Zemgalē. Pēc baznīcas nopostīšanas 1944. gadā tā vairs netika atjaunota, tomēr zvanu tornis savu vietu saglabāja. 2010. gada novembrī pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis atdzimis jaunā veidolā.

Atjaunotajam Tornim ir deviņi stāvi. Šeit izvietotas trīs mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas: “Jelgava laika griežos”, “Mode Jelgavā cauri gadsimtiem”, “Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas stāsts”.

9. stāvā iespējams apskatīt gleznu izstādi, bet no skatu laukuma, 37 metru augstumā, var vērot Jelgavas pilsētas panorāmu uz visām debespusēm.

Tornī atrodas arī konferenču zāle un tūrisma informācijas centrs.

Vēstures ekspozīcijas, izstāžu zāle un skatu laukums:

• Pieaugušajiem 2.50 EUR
  • Skolēniem 1.00 EUR

Izstāžu zāle un skatu laukums:

• Pieaugušajiem 1.00 EUR
  • Skolēniem 0.50 EUR

Gida pakalpojumi

• Latviešu valodā 11.00 EUR
  • Svešvalodās (RU, DE, EN) 15.00 EUR

Pilnu pakalpojuma cenrādi skatīt šeit.

Foto no Jelgavas reģionālā tūrisma centra arhīva.