Jelgavas Vecpilsētas māja
Vecpilsētas iela 14, Jelgava

Jelgavas Vecpilsētas māja ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un viena no senākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Šī māja un tai piegulošā Zemgales restaurācijas centra ēka, kā arī to gruntsgabali ir bijuši vēsturiskā Jēkaba kanāla un pilsētas nocietinājumu vaļņa 17.gs. vidus būvju tuvumā.

Jelgavas Vecpilsētas mājas telpās kādreiz atradās dzīvokļi, veikals, mēbeļu galdniecība, velosipēdu un mopēdu remontu darbnīca, kurpnieka darbnīca, veļas pieņemšanas punkts. Telpu apkurei senie iedzīvotāji izmantoja plītis un krāsnis, pagalmā atradās aka, bet 19./20.gs.uz ielas bija izveidots ūdensvads. Mājas pagalmā atradās šķūnīši malkai un saimnieciskām vajadzībām.

Vēstures ekspozīcija

Ekspozīcija iekārtota vēsturiskajā dzīvoklī. Mājas stāsts ietverts trīs lielās zelta lādēs. Apmeklētāji, atverot lāžu atvilktnes, var iepazīt faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Ekspozīcijā izmantoti inovatīvi un interaktīvi risinājumi – videomateriāli, animētas fotogrāfijas, audiogidi (latviešu angļu un krievu valodā). Ar īpaši ekspozīcijai radītu skaņdarbu un sadzīves skaņu palīdzību, apmeklētājiem ir iespēja iejusties mājas seno laiku atmosfērā un kļūt par daļu no ekspozīcijas kņadas.

Apskatei pieejami arī izteiksmīgie koka bēniņi, kas tika prasmīgi restaurēti, maksimāli saglabājot senās koka konstrukcijas. Mājas bēniņos iecerēts iekārtot dažādas tematiskas mākslinieku izstādes.

Ēkā ir lifts, kas nodrošina pieejamību un iespēju apskatīt ekspozīciju arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

• Pieaugušajiem – 4,00 EUR;
  • Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 EUR;