Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”
Kungu iela 24, Liepāja

PAR MUMS

Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24, aicina piedzīvot vēstures klātesamības sajūtu, atmosfēru, garšu un smaržu. Pēc vairāku gadu pamestības, apjomīgajiem restaurācijas un muzeja ekspozīcijas iekārtošanas darbiem vēsturiskā ēka ir atvēta liepājniekiem un pilsētas viesiem, un kalpo kā Liepājas vēstures izzināšanas avots un nozīmīgs tūrisma objekts.

Liepājas interjera muzejā jeb “Hoijeres kundzes viesu nama” pirmajā stāvā atjaunots unikālais 17. gadsimta beigu plānojums, izceļot un akcentējot 17. gadsimta beigu un 18. gadsimta pirmās puses restaurācijas gaitā uzietās vērtības un interjera priekšmetus.

Uzkāpjot otrajā stāvā, bijušajos bēniņos, apmeklētājs nonāk kādreizējā preču noliktavā un ieiet jau 19. gadsimta 2. pusē izbūvētajās istabās, kur iekārtots notāra Kristofa Vilhelma Stendera radinieku ģimenes dzīvoklis.

Līdztekus muzejam ēkā darbojas “Hoijeres kundzes krogs”, kur var nobaudīt maltīti 17.-18. gs. noskaņās, kā arī malkot kafiju un tēju ar izsmalcinātām kūkām un smalkmaizītēm Stendera ģimenes konditorejā, kas veidota atbilstoši 19.gs. atmosfērai nama otrajā stāvā.

MUZEJA APMEKLĒJUMS GIDA PAVADĪBĀ

Gan individuāliem apmeklētājiem, gan apmeklētāju grupām Liepājas 17.-19.gs. interjera muzeju iespējams apmeklēt gida pavadībā.

GIDA PAKALPOJUMU IZMAKSAS GRUPU UN INDIVIDUĀLĀM EKSKURSIJĀM
• latviešu valodā – 3 EUR no personas (ekspozīciju apskate) + 20 EUR gida pakalpojums;
• svešvalodā – 3 EUR no personas (ekspozīciju apskate) + 25 EUR gida pakalpojums;

Ekskursijai gida pavadībā iespējams pieteikties, zvanot:
+371 29570855, +371 634 22499 vai rakstot liepajasinterjeramuzejs@liepaja.lv

MUZEJPEDAGOĢIJAS

Interjera muzejs īpaši skolēnu grupām izstrādājis un piedāvā muzejpedagoģiskās programmas, kuras iepazīstina ar 17.-18.gs. Liepājas vēstures notikumiem un pilsētas ļaužu sadzīvi.

Nodarbība ir iekļauta kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar 17. -18. gs. interjeru, pievēršot uzmanību dažādiem sadzīves priekšmetiem, dekoratīvās un lietišķās mākslas, kā arī amatniecības izpausmēm, kas raksturīgas attiecīgajam laika periodam. Muzejpedagoģiju saturs tiek piemērots dažādu vecuma skolēnu grupām.

IZMAKSAS:

Muzejpedagoģiskā nodarbība muzeja telpās latviešu valodā  – 2 EUR (no bērna)
Muzejpedagoģiskā nodarbība muzeja telpās svešvalodā  – 2.50 EUR (no bērna)

Muzejpedagoģiskās nodarbības piemērotas dažāda vecumposma skolēniem.

Pieteikšanās un plašāka informācija zvanot pa tālruni +371 29605223, vai rakstot elektroniski: inga.ziverte@liepaja.lv.

IEEJAS MAKSA MUZEJĀ

• Pilnā ekspozīcijas biļete 3.00 EUR
  • Hoijeres istabu ekspozīcija 1.50 EUR
  • Stenderu ģimenes dzīvoklis 1.50 EUR
  • Ģimenes biļete 5.00 EUR
  • Liepājas muzeja filiāļu dienas apmeklējuma kopbiļete  8.00 EUR
  • Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas

BEZMAKSAS APMEKLĒJUMS

• Bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušiem bērniem (uzrādot apliecību)
  • Bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību) un vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti.
  • Politiski represētajām personām
  • Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību)
  • Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedru karti)
  • Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot prese karti)

PAPILDUS PAKALPOJUMI

HOIJERES KROGS

Liepājas 17. – 19.gs. interjera muzeja 1. stāvā, “Hoijeres krogā”, vietā, kur ēkas pirmsākumos atradies nama saimnieces Margarētas Hoijeres centrālais saimniecības rūpals arī šobrīd iespējams nobaudīt 17.-18.gs. virtuvei pietuvinātu gastronomisko garšu piedzīvojumu.

Krogā ikvienam senatnīgo garšu un sajūtu cienītājam iespējams nogaršot gardo vēžu zupi, lasi ar zaļo zirnīšu kuljē un asparžiem, pīli vai mīdijas Hoijeres gaumē, maizes zupu, bubertu, peldošās salas, paštaisītu kvasu vai pat veldzi dodošo rožūdeni. Piedāvājums ēdienkartē mainās līdz ar sezonālajām aktualitātēm dabā un Hoijeres sagādnieku svaigi sarūpētajām precēm.

Vēsturisko sajūtu un garšu piepildītajā krogā iespējams veikt arī iepriekšēju rezervāciju, pieteikt svētku dzīres, banketu vai pankūku galdu skolēnu grupām zvanot pat tālr. 26672124 vai rakstot uz kunguiela24@gmail.com.

Tāpat, katru nedēļas darba dienu – pirmdienā līdz piektdienā aicinām uz Hoijeres pusdienu piedāvājumu laikā no plkst. 11 līdz 15 !

“Hoijeres kroga” darba laiks:

• P., O., – 11:00 līdz 15:00
  • Tr., C. 11:00 līdz 22:00
  • Pk., S. 11:00 līdz 23:00
  • Sv. 11:00 līdz 18:00

STENDERA KONDITOREJA

Liepājas 17. – 19.gs. interjera muzeja 2. stāvā nesteidzīgi apsēžoties pie dizaina industrializācijas pioniera Toneta galdiņiem un krēsliem iespējams izbaudīt 19./20.gs. noskaņas  un panašķoties “Stenderu konditorejā”, nobaudot kādu šokolādes, burkānu vai Pavlovas kūkiņu no gardā piedāvājuma, vai mierpilni padzerot karstu šokolādi un tasi karstas kafijas.

“Stendera konditorejā” iespējams veikt arī iepriekšēju rezervāciju zvanot pat tālr. 26672124 vai rakstot uz kunguiela24@gmail.com.

“Stendera konditorejas” darba laiks:

• P., O., – Slēgts
  • Tr., C. 11:00 līdz 22:00
  • Pk., S. 11:00 līdz 23:00
  • Sv. 11:00 līdz 18:00

SVARĪGI

Muzeja ekspozīijas pieejamas arī cilvekiem ar kustību traucējumiem – ir pieejams lifts un ratiņkrēslu pacēlāji.

Foto Kārlis Volkovskis