Livonijas ordeņa pilsdrupas un MARIENBURGAS astotais brālis – gaismas un skaņas piedzīvojums no viduslaiku Alūksnes
Pilssalas iela 5, Alūksne

Alūksnes viduslaiku pilī ir atgriezusies Lielā Ziemeļu kara laikā zudusī dvēsele – skaņas un gaismas piedzīvojums “MARIENBURGAS astotais brālis”, vēstījums par astoto torni, astoto brāli, astoto varoni. “MARIENBURGAS astotais brālis” ir izcilu nozaru speciālistu kopdarbs. Dramaturgs Lauris Gundars, komponisti un mūzikas producenti Sigvards Kļava, Mārtiņš Brauns, Artūrs Maskats, dziesmas vārdu autors Ojārs Vācietis un dizaina birojs H2E radīja, un Latvijas radio koris iedziedāja teiksmu par to, ka astotais pils tornis atceras visu – itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, no Marijas pasaules rašanās brīža līdz šodienai, līdz mums! Teika ir stāsts par pašu galveno – vēlmi un tiesībām būt patiesiem, par mīlestību, kas nekad nebeidzas.

Muzikālo teiksmu piedzīvot var  noteiktos seansos ik pēc 40 minūtēm. Lai apmeklējums būtu īpašs un drošs savu vizīti grupām virs 10 personām iesakām rezervēt iepriekš pa tālruni +371 29149810.

Ekspozīcija apmeklējama arī kā Latvijas Skolas somas kultūras norišu piedāvājums  – “MARIENBURGAS astotā brāļa noslēpums”, kurš mudina 7. – 12. klašu skolēnus aizdomāies par radošo darbu daudzveidību un tā saisti ar vēstures faktiem, mūzikas terminoloģiju un literatūru.

APMEKLĒJUMA LAIKĀ VARĒSIET:

• Iepazīties ar Alūksnes viduslaiku pils vēsturi un atjaunotajā Dienvidu tornī apmeklēt gaismas un skaņas piedzīvojumu “MARIENBURGAS astotais brālis”

Ekspozīcijās izmantošanai mācību procesā Pedagogiem pieejams materiāls Pedagogu ceļvedis ar darba uzdevumiem (https://visitaluksne.lv/visit/marienburgas-astotais-bralis-macibu-procesam/)

Foto: Dizaina birojs H2E, Ainārs Cekuls, Laura Felša.