Minhauzena muzejs
Duntes muiža, Liepupes pag, Salacgrīvas novads

Daudzi apgalvo, ka Minhauzens ir bijis vispatiesākais cilvēks pasaulē. Apstiprināt vai – gluži otrādi – noraidīt šo apgalvojumu, Jūs varēsiet paši, kad būsiet atbraukuši pie mums un iegremdēsieties asprātīgā barona stāstu atmosfērā.

PAR MUZEJU

Mūsu muzejs – sapņa un fantāzijas iemiesojums, kurā nešķiramā duetā ir apvienojušies prieks un asprātība. Pastāvīgā vēstures ekspozīcija „Minhauzena pasaule” piedāvā iepazīt baronu kā prinča Antona Ulriha pāžu Ukrainas stepēs un Krievijas galmā, kā armijas virsnieku, mīlošu vīru, kaislīgu mednieku un aizrautīgu stāstnieku – cilvēku, kurš aizgūtnēm bauda dzīvi, saglabājot spēju smieties par sevi un citiem,  un citādāk skatīties uz pasauli.

Dažus dzīves skaistākos gadus Minhauzens ir pavadījis ar savu dzīvesbiedri Jakobīni Latvijā, Vidzemē, Duntes muižā, kur nu jau gadsimtiem ilgi, cilvēki nebeidz stāstīt fantastiskos atgadījumus no barona dzīves. Dunte ir īpaša vieta Latvijas vidū. Te jūra sastopas ar mežu, ziemā zirgus sien pie baznīcu torņiem, bet mednieks ar vienu šāvienu trāpa desmit pīlēm, kuras uzreiz caur skursteni iekrīt pannā.

Minhauzena sievas Jakobīnes istabā Jūs redzēsiet 18. gadsimta īstenu dāmu paradīzes stūrīti, savukārt barons Minhauzens Jūs sagaidīs ar tikko gūtu medījumu – ar vienu šāvienu nomedītu pīļu virteni. Medību trofejas, naži, ieroči, Minhauzena vaska figūra, tas vēl nav viss, ar ko mēs Jūs pārsteigsim.

Minhauzena muzejā viss ir patiess – tikai savādāks!

CENAS 

  • Pieaugušajiem – EUR 4,00
  • Skolēniem- EUR 2,50
  • Gida pakalpojumi līdz 14 cilvēkiem EUR 10,00, vairāk par 14 cilvēkiem EUR 20,00
  • autostāvvieta autobusiem – bez maksas

Bezmaksas apmeklējums

  • pirmskolas vecuma bērniem,
  • skolēnu grupu pavadošajiem skolotājiem ( 10 bērni – 1 skolotājs),
  • autobusu vadītājiem.

PAPILDUS PAKALPOJUMI

 Atrakciju kuģis

Mēs ļoti labi apzināmies, ka mūsu jaunākie apmeklētāji ir apveltīti ar pētnieciskiem prātiem un drosmīgām sirdīm, kuras tiecas pretī piedzīvojumiem!

Tieši tāpēc, muzeja teritorijā, mēs izvietojām Baltijas valstīs lielāko atrakciju kuģi, uzbūvētu no koka. Kuģa garums ir 30 metri, bet platums – 4,5 metri. Savukārt masts, uz kura plīvo Minhauzena karogs – sniedzas 15 metru augstumā.

Kuģis ir aprīkots ar visu nepieciešamu, lai mazie piedzīvojumu meklētāji varētu piedalīties jūras batālijās: 3 kalniņi un 2 caurules trakajiem nobraucieniem, 4 tiltiņi, 5 šūpoles, 6 mucas, kurām var izlīst cauri un vairāki lielgabali, ar kuru palīdzību var ne tikai nobiedēt pretinieku, bet varbūt arī nosūtīt kādu uz Mēnesi.

Tāpat kā Minhauzena iztēlei nav robežu, nav arī vecuma ierobežojumu kuģa apmeklētājiem, jo sapņo visi, un nekad nav par vēlu piepildīt kādu no kvēlākajām fantāzijām.

Cena – 2,00 EUR

Minhauzena meža taka

Pašiem izturīgākajiem un zinātkārajiem mums ir izveidota MINHAUZENA MEŽA TAKA – garākā apses koka taka Eiropā.  Meža taka ir visā garumā noklāta ar pretslīdes sietu, lai tā būtu baudāma jebkādos laikapstākļos un gadalaikos. Taka ved cauri Vidzemes mitrāju mežam, tai ir izveidoti 3 garumi, dažādām apmeklētāju sagatavotības pakāpēm:  garā 4,3km, vidējā 3,4km, īsā 1,0km. Garākā taka aizvedīs Jūs līdz pašai jūrai, kur pēc iespaidiem bagātā pārgājiena varēsiet sauļoties Vidzemes pludmales baltajās smiltīs un peldēties jūrā.

Pastaigājoties pa taku var iejusties Minhauzena piedzīvojumos, aplūkojot apmēram 55 koka skulptūrās iedzīvinātos stāstu varoņus- zaķus, meža cūkas, vilkus, vali, krokodilu.

Cena: pieaugušajiem – 4,00 EUR, skolēniem – 2,50 EUR

Minhauzena taka

Minhauzena Pasaules viesiem ir iespējams baudīt piedzīvojumu garšu pa jauno taku līdz lielākajam alus kausam pasaulē, pa ceļam sastopot pašu Barona un 25 citas koka figūras no populārākajiem Minhauzena stāstiem. Takas garums vienā virzienā – 1035m.

Cena: pieaugušajiem – 3,00 EUR, skolēniem – 2,50 EUR

2 taku apmeklējuma biļete: pieaugušajiem – 6,00 EUR, skolēniem – 3,00 EUR

Šautuve

Izmēģiniet savas mednieku spējas Minhauzena šautuvē! Mājīgā mednieku namiņā ir izvietota šautuve, kurā iespējams aplūkot paša Barona fon Minhauzena medību trofejas un ieročus, ar kādiem vīri devās medībās 18. gadsimtā. Jums ir iespējas ar gaisa šautenēm nogāzt visus mērķus, un ja paveiksies trāpīt – saņemsiet balvu!

Šautuve darbojas vasaras sezonā ar iepriekšēju pieteikšanos.

Cena: 5 šāvieni- 3,00 EUR, 10 šāvieni- 5,00 EUR

Piknika vietas

Duntes muižas- muzeja teritorija ir plaša, skaista un sakopta. Tajā ir labiekārtotas vairākas piknika vietas ar galdiem, soliem, ugunskura vietām un cepjamajām kastēm. Viena vieta atrodas pie ieejas takā, bet otra- blakus atrakciju kuģim. Pēc muzeja apskates, pastaigas pa meža taku un atrakciju kuģa aktivitāšu izmēģināšanas, iespējams draugu pulkā pasēdēt, iestiprināties ar ugunskurā ceptām desām un izbaudīt nesteidzīgas sarunas.

Cenas: Piknika nojumes īre EUR 20,00, Piknika vietas īre EUR 10,00, Telts īre EUR 10,00/h

Foto no uzņēmuma privātā arhīva.