„Izlūku gaitās” – piedzīvojumu spēle
Ķemeru nacionālais parks

Spēles mērķis : Interaktīvi izglītojošā veidā sniegt ieskatu latviešu strēlnieku gaitās un cīņās Ķemeru purvos, īpaši uzsverot latviešu strēlnieku  – izlūku darbību.

Vieta : Ķemeru nacionālais parks 

Vecuma ierobežojums: sākot no 12  gadu vecuma

Spēles ilgums : 2.5 h   

Minimālais dalībnieku skaits: 16 dalībnieki

Apraksts: Piedzīvojumu spēle, kas ļauj ceļot laikā un atgriezties 100 gadus senā pagātnē, kur pāri purvu klajumiem atblāzmoja kauju ugunis.  Spēles noteikumi paredz tādus apstākļus, kādos dzīvoja un cīnījās latviešu strēlnieki. Tikai paši drosmīgākie un veiklākie spēs izkļūt no vācu gūsta…

Spēles gaitā dalībnieki apgūs jaunas prasmes un zināšanas par 1. Pasaules kara notikumiem Ķemeru frontē un latviešu strēlnieku kā izlūku darbību šajā frontes iecirknī. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar latviešu strēlnieku bataljonu izveidi, politiski un ekonomisko situāciju bataljonu veidošanās brīdī. Interaktīvā veidā tiks parādīts latviešu strēlnieku bataljonu apmācības process. Daļa no spēles dalībniekiem nokļūs vācu pusē, kur iepazīsies ar vācu armijas reglamentu, kārtību un nocietinājumu veidošanu. Visas spēles gaitā iegūtās prasmes tiks pielietotas, dodoties izlūkgājienā. Karšu zīmēšana, novērošana un sakaru nodibināšana būs tikai daļa no uzdevumiem, kas būs jāveic vācu pozīciju priekšā.

Kontakti:  22057669 (MĀRIS)

“Frontes mākslas” darbnīca

Pirmā Pasaules kara laikā latviešu strēlnieki frontē izgatavoja interesantas un tajā pašā laikā praktiskas lietas. Materiāli tika iegūti no patronām, lodēm un granātu šķembām. Ierakumos tapa pat īsti mākslas darbi – gredzeni, svečturi, karotes un dekorēti zīmuļu turētāji.

Šajā darbnīcā mēs no oriģinālajiem izejmateriāliem izgatavosim gredzenus, amuletus un svečturus. Katram būs iespēja iepazīties ar vairāk kā 100 gadus senām izgatavošanas metodēm, un gala rezultātā iegūt skaistu piemiņas lietu, kas būs ar savu stāstu un vēsturi.

Mēs piedāvājam arī izbraukumus uz klientu atrašanās vietu, kā arī iespēju iegādāties jau gatavus suvenīrus.

Darbnīca piemērota bērniem no 10 gadu vecuma. Maksimālais dalībnieku skaits – 25

Foto no spēles organizatoru arhīva.