Raiņa muzejs “Tadenava”
Tadenava, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads

PAR MUZEJU

Raiņa dzimtā vieta Tadenava ir viņa saules un mīlas filosofijas šūpulis. Ekspozīcijā saules motīvam piešķirta vadošā loma. Saule, kas rit visu cauru dienu pa debess jumu, būs muzeja apmeklētāja ceļvedis Tadenavā.

Pēc muzeja atjaunošanas (2016) dzīvojamajā mājā apskatāma ekspozīcija–spēle, kurā ikvienam apmeklētājam ir iespēja ar interaktīvu rotaļu palīdzību izzināt Raiņa literāro mantojumu. Tajā atklājas arī Raiņa bērnības ainas, tēva Krišjāņa, mātes Dārtas un māsas Līzes nozīme mazā Raiņa bērnības telpā – Tadenavā.

Ekskursija ar gidu.

Muzejpedagoģiskā programma “Dabas vērojumi Raiņa dzejā”

• Vecuma grupa: 5.–9. klase
  • Ilgums: 3h
  • Dalībnieku skaits: līdz 15

Muzejpedagoģiskās nodarbības sākums ir Raiņa muzejā „Tadenava”– tiek aplūkota un analizēta Raiņa bērniem veltītā dzeja, kurā attēloti dažādu sugu putni. Bērni iemācās atpazīt pieminētās sugas un tām līdzīgas citas putnu sugas, piemēram, zīlīti un meža zīlīti, cekulzīlīti utt. Otrā nodarbības daļa norisinās dabas liegumā „Eglone”, kur tiek veikts 5 km garš pārgājiens, iekļaujot teritorijā izveidoto dabas taku (1,4 km). Šajā posmā praktiski tiek pielietota pirmajā daļā apgūtā informācija – gan redzēti putni, klausītas un atpazītas to balsis, gan dabā analizēta Raiņa dzeja.

Muzeja apmeklējums:

• skolēniem, studentiem – 1.00 eiro,
  • pieaugušajiem – 2.00 eiro,
  • ekskursija latviešu valodā – 5.00 eiro.

Muzejpedagoģiskās programmas apmeklējums:

• skolēnam – 2.00 eiro,
  • skolotājiem, kas pavada grupu – bez maksas.

Informācija par apmaksu: http://memorialiemuzeji.lv/skolas-soma/