Tematiskie soliņi Līvānu pilsētā – vides objekti
Līvāni

Deputāta soliņš (2016) – autors Raimonds Vindulis, simboliski atspoguļo tautas kalpu darba specifiku. No attāluma soliņš tāpat kā deputāta amats šķiet ļoti piemīlīgs – skaists un ērts, taču sēdēt uz tā ir diezgan neērti (soliņā iestrādātas lielas metāla kniepadatas). Sākotnēji būt par deputātu daudziem šķiet viegli un ērti. Taču tie, kas šos pienākumus izbaudījuši uz savas ādas, zina, ka deputātam bieži nākas atbildēt uz neērtiem jautājumiem, paciest kritiku, uzņemties atbildību utt. Dizaina objekts veidots metālā un stiklā. Atrodas pie Līvānu novada pašvaldības ēkas, Rīgas iela 77.

Spararats (2014) – autors Valērijs Konstantinovs, Raiņa un Rīgas ielas krustojumā simbolizē senatnīgu, metālā kaltu braucamrīku, kurā ērti var iekāpt gan pieaugušie, gan bērni. Tā ir iemīļota fotografēšanās vieta.

Skolas sols (2016) – autors Ivo Folkmanis, uzstādīts skvērā pretī Līvānu 1.vidusskolai Rīgas ielā 126. Šis vides objekts veidots vēsturiska skolas sola formā, kādā mācījās iepriekšējo paaudžu skolnieki.

Izlīgšanas soliņš (2013) – autors Valērijs Konstantinovs, salabina mīlniekus un strīdniekus, uzstādīts bibliotēkas skvērā, Rīgas ielā 136. Slīpās sēdvirsmas dēļ sēdētāji saslīd kopā, līdz ar to ātrāk iespējama izlīgšana.

Pirts baļļa (2016) – autors SIA “A2C”, atrodas vienā no zaļākajiem pilsētas skvēriem, Rīgas ielā 163 līdzās kādreizējai pirts ēkai. Pirts baļļas jeb kubula soliņā vienlaikus var sēdēt 3-4 cilvēki. Tas veidots no spundētiem ozolkoka dēļiem.

Brīvdabas viesistaba (2015) – autori Ieva Māķena un Valters Stūris, ir īpaša ar savu atrašanās vietu (Vecticībnieku ielas galā, blakus Līvānu 1.vidusskolai). Tā ir augstākā vieta pilsētā, no kura paveras skaists skats uz centrālo pilsētas daļu un Dubnas upes līci. Šai uzkalnītē 17.gs. atradās pirmā katoļu koka baznīca Līvānos, par ko liecina senā ozolu aleja. Vides objekts izveidots iedzīvotāju atpūtai brīvā dabā. To veido slīpēta betona galds, dīvāns, krēsli, stāvlampa, „televizora” rāmis, kas kalpo kā ietvars skatam uz Dubnas upi. Tā kā Līvānos darbojas divi pasaules līmeņa high-teh šķiedras optikas uzņēmumi, galda virsmā iestrādāta optiskā šķiedra, kas tumsā spīd, radot savdabīgu efektu.

Foto no Līvānu TIC arhīva.