Cēsu pils parks
Cēsis
Krāšņais Cēsu Pils parks ir diženā grāfa Karla Gustava fon Zīversa iekārtotā romantiskā atpūtas vieta.

Cēsu pilsmuižas īpašnieka grāfa Karla Gustava fon Zīversa (Sievers) 19. gadsimtā izveidotais Pils parks ar varenām šūnakmens kāpnēm, mākslīgo dīķi, laivu piestātni un romantiskām lapenēm visa gada garumā ir krāšņu ainavu piepildīta atpūtas vieta.

Parkā atrodas Livonijas ordeņa valdīšanas laikā (14. – 16. gs.) celtās mūra pils drupas un Riekstu kalns, kur dzīvojuši Cēsu senākie iedzīvotāji vendi (11. – 13. gs.), kā arī bizantiešu stilā celtā Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca un senais alus brūzis.

Grāfs Zīverss parku veidoja, lai tajā varētu atpūsties viņa ģimene, tāpēc par godu tās pārstāvjiem nosauktas dažādas parka vietas. Piemēram, par godu vecākajai meitai Pils parkā nosaukts Minadoras kalns, savukārt savā vārdā viņš nosauca Kārļa kalnu pie dīķa. Tur vēlāk grāfa dēls uzstādīja viņa bronzas krūšutēlu, kurā cildina tēva panākumus apkārtnes labiekārtošanā. Vasarā bieži Pils parku piepilda mūzika, jo tā estrādē notiek dažādi koncerti. Siltajā sezonā parka dīķī vari arī pavizināties ar kuģīti “Kārlis” un vērot tur mītošos baltos gulbjus un pīles.

Parks ir īpaši gleznains arī ziemā, kad tā viesi, pasakaini skaistu, piesnigušu ainavu ieskauti, var baudīt ziemas priekus – braukt pa parka kalna nogāzēm ar ragaviņām vai slidot pa dīķi Cēsu pils pakājē.

Apmeklējums bezmaksas.